Adaptéry s jednoduchým ovládáním

Do sezóny 2021 přichází Claas s inovovaným top-modelem svých sklizňových adaptérů na kukuřici, pracujících bez ohledu na směr řádků. Největší adaptér Orbis 900 má pracovní záběr 8,93 metru. Nerušený výhled není jediným účinným prvkem v podpoře bezpečného provozu po komunikacích.

Značným přínosem je též ochranné zařízení adaptéru pro přepravu a osvětlení. Plně integrované ochranné zařízení adaptéru obsahuje i výstražné tabule. Při skládání, respektive rozkládání adaptéru se novému stavu umí přizpůsobit automaticky. Celý proces nezabere více než půl minuty, a řidič nemusí vůbec opustit kabinu řezačky. Jedná se přitom o moment, kdy ostatní soupravy ve sklizňové lince již opouštějí pozemek a směřují k dalšímu poli, takže zkrácení prostojů řezačky a zjednodušení práce pro její obsluhu přijdou vždy vhod.

Proces automatického rozklápění či sklápění je možné odstartovat stiskem tlačítka za jízdy rychlostí od dvou do sedmi kilometrů v hodině. V pracovní poloze adaptéru spočívají prvky ochranného zařízení bezpečně v parkovací poloze.

Při agregaci velkého adaptéru Orbis 900 by mohlo dojít k překročení přípustného zatížení přední nápravy řezačky, které činí 11,5 t. Aby k tomu nedošlo, může být adaptér Orbis 900 na přání vybaven integrovaným transportním systémem. Při práci na poli jsou přídavná kola v parkovací pozici: zaklopena v prostoru adaptéru. Jakmile řidič aktivuje silniční mód pro přepravu anebo tlumení výkyvů adaptéru, přídavný podvozek je automaticky vysunutý do pracovní polohy. Hydraulické válce jsou aktivně řízené a pro pohodlnou a bezpečnou jízdu slouží tlumení kmitů.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *