Agritechnica 2001 klepe na dveře

Do nového milénia vstoupí historie výstavy Agritechnica ve dnech 13. - 17. listopadu 2001 ve veletržním areálu v Hanoveru.

Speciální pozornost bude při letošní Agritechnice věnována technice a technologiím souvisejícím s ochranou půdy. Mottem této tématické části výstavy bude „Ochrana půdy – technologie – úroda“. Řešení této problematiky bude ve svých expozicích prezentovat více než 30 společností, zabývajících se výrobou mechanizace pro zpracování půdy a kultivaci. Technologické systémy i konkrétní technika 21. století by při těchto operacích měly zajistit ochranu půdy před erozí a utužováním půdy. V této části výstavy budou své výsledky a doporučení prezentovat nejen výrobci strojů, ale i přední vědecká pracoviště, firmy služeb a poradenství a to nejen z pohledu použití mechanizace, ale i v širších agrotechnických souvislostech. Agritechnica je proto nejen přehlídkou techniky, ale i školou agrotechniky a zemědělství vůbec.
Letošní Agritechnica a její atmosféra budou jistě ovlivněny i snahou o trvale udržitelný rozměr zemědělství, o ekologizaci produkce (což v Německu souvisí především s obsazením postu ministryně zemědělství příslušnicí strany zelených) i o pocitu nutnosti hledání východisek pro zemědělství po šoku, který Evropě připravila epidemie BSE.
Agritechnica zaznamenala od roku 1995, kdy byla poprvé uspořádána v Hanoveru, nárůst počtu vystavovatelů z 1054 (z toho bylo 336 ze zahraničí) na 1344 (444 ze zahraničí) při minulém ročníku 1999. Jak za pořadatele výstavy uvedl při tiskové konferenci o letošní Agritechnice, uspořádané ve Frabjfurtu nad Mohanem Německou zemědělskou společností DLG mamažer pro výstavy, Dr. Egbert Conze, počet vystavovatelů bude letos opět vyšší. V uvedeném období rostl o počet návštěvníků: od 178 tisíc v roce 1995 po 226 tisíc (z toho 30 tisíc zahraničních) v roce 1999.
Břetislav Koč

Text k foto:
Dr.Egbert Conze, manažer pro výstavy DLG, informuje o chystané výstavě Agritechnica 2001, která bude uspořádána v Hanoveru v kistopadu.
Člověk a stroj – téma, které se na výstavách zemědělské techniky opakuje v bezpočtu variací. Snímek je z minulého ročníku výstavy Agritechnica 1999.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *