Analýza hnojiva pracuje přesně

Každého zájemce bude zajímat, s jakou přesností systém John Deere Manure Sensing ve skutečnosti pracuje. Užitečné v tomto ohledu mohou být výsledky testování systému nezávislou zkušební autoritou v Německu.

Společnost DLG v Německu testovala tento systém pro analýzu protékající kejdy na obsah živin již vícekrát, naposledy v letošním roce. Výsledky byly vždy pozitivní a díky tomu je již certifikace systému kompletní. Od letošního roku je John Deere Manure Sensing systém certifikován společností DLG pro všechna tři hlavní kapalná organická hnojiva – kejdu skotu, prasat i digestát. Výrobce zároveň vylepšil kalibraci systému pro digestát, u kterého lze zjišťovat obsah sušiny, celkového dusíku, amonného dusíku a oxidu draselného. Zároveň srovnávací testování společností DLG potvrdilo, že systém John Deere Manure Sensing pracuje se shodnou přesností, jako laboratorní analýzy.

Na místě je ještě zdůraznit přínos dokumentace všech dat v terminálu CommandCenter čtvrté generace traktorů John Deere. V době zvyšujících se nároků na dokládání množství aplikovaných živin na pozemky v podniku to bude stále větší výhoda. A přesné informace o doplnění živin na konkrétní pole také nejsou k zahození – na jejich základě je možné proaktivně zasahovat do dalších operací a vhodně je plánovat.

Prospěch z této pokrokové technologie mohou mít také zemědělci, kteří využívají online analýzu hnojiva při jeho čerpání do cisterny. Německá firma Fliegl Agrartechnik nyní přišla s vlastní stanicí, která pracuje s NIR senzorem HarvestLab 3000, včetně kalibrace John Deere Manure Sensing poslední generace. Dalším důležitým komponentem stanice Fliegl k měření živin je průtokoměr Fliegl.

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 27.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *