Aplikace hnojiv pro svažité pozemky

Souprava traktoru Claas Xerion 4500 Trac VC s aplikační cisternou Kaweco DTS byla na zemědělský podnik Agro Liboměřice kompletně dodána společností Klas-Nekoř. Velkou předností cisterny Kaweco je její teleskopicky roztažitelná náprava. Díky ní získává souprava s traktorem Claas Xerion vynikající svahovou dostupnost.

Pracovníci společnosti Agro Liboměřice si právě tuto výhodu velice pochvalují; s Xerionem a cisternou si troufnou i do takových svahů, v nichž předtím s traktorem a taženou cisternou nejezdili. Zároveň zůstává na pozemcích i méně kolejí a půda je v menší míře zhutňována.

Xerion 4500 Trac VC s aplikační cisternou Kaweco DTS proces aplikace hnojiva zároveň také zefektivnily. Před jejich uvedením do provozu musely jezdit tři soupravy kolových traktorů s aplikačními cisternami od jímky na fugát na pozemky. Od roku 2018 jezdí jen dvě jednodušeji vybavené přívozní cisterny, které obsluhují fugátem Claas Xerion. Za shodný časový úsek také Claas Xerion vyaplikuje větší objem hnojiva na větší výměře půdy. Aplikace fugátu se provádí od prvního března do čtvrtého listopadu.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *