Automatické odstranění sítě pro stacionární provoz Premosu

Obilninová, řepková a kukuřičná sláma je v zemědělství, ale i v průmyslu poptávaným produktem. V závislosti na jejím předpokládaném způsobu využití mohou být koncovým produktem zpracování slámy pelety, řezanka slámy či rozemletá sláma. V otázce sklizně, přepravy a skladování slámy se osvědčují velké hranolové balíky rozdílných rozměrů, protože sláma je v nich dostatečně stlačena a ložný prostor odvozních prostředků a skladovací prostory jsou tak lépe využité.

Avšak dalšímu zpracování slámy musí předcházet rozdružení těchto balíků. Pro odstranění provázků je většinou zapotřebí samostatné pracovní síly, která musí vykonávat tuto činnost manuálně a v prašném prostředí.

Právě zpracování balíků slámy a produkce pelet představuje vhodný způsob využití stroje Premos firmy Krone. Možnost stacionárního nasazení na farmě rozšiřuje mobilní využití tohoto stroje při sklizni slámy na pelety přímo na poli. S novým systémem je i při stacionárním nasazení činnost stroje automatizovaná. U k rozdružení určeného balíku slámy jsou vázající provázky automaticky rozříznuty, staženy z balíku a bezpečně navinuty, anebo nakonec uskladněny v zásobníku – bez nutnosti zásahu další osoby.

Provázek na spodní straně balíku rozřezává nůž ve tvaru trojúhelníku. Na horní straně balíku shrabují hrabice provázky a přivádí je k hydraulicky poháněnému vřetenu. Prostřednictvím otáčení toto vřeteno provázek navíjí, aby jej poté odložilo do zásobníku.

Novinka získala firmě Krone stříbrnou medaili veletrhu Agritechnica.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *