Automatické přepínání trysek

K novinkám společnosti Tecnoma pro rok 2019 patří aplikační ramena TecLine-L se záběrem 30, 24 a 18 m. Jedná se o vertikálně skládaná ramena se záběrem od 21 až do 30 m. Na pozemcích s členitými okraji se tato ramena mohou v průběhu aplikace složit i asymetricky. Tecnoma bude postupně přecházet na systém tlumení výkyvů NORAC.

Dosavadní systém Tecnoma OSS pracoval s konstantním tlakem, nezávisle na změně rychlosti aplikace. V expozici na veletrhu SIMA prezentovala firma Tecnoma nový systém OSS+. Tento systém mění průtok kapaliny v tryskách tak, aby při zatáčení zůstávala dávka účinné látky na plochu konstantní. Využívá k tomu informace o poloze stroje a jeho pojezdové rychlosti. Řídicí elektronika ale umí pracovat i s mapovými podklady.

Aby bylo vždy dodrženo kapkové spektrum, umí si systém OSS+ přepínat mezi jednotlivými tryskami. Obsluha si v kabině postřikovače jednoduše nastaví požadovaný tlak a dávku látky a o více se již nemusí starat. Kontinuální cirkulace postřikové jíchy zároveň eliminuje tvorbu usazenin ve vedení kapaliny, a má i další přednosti. Především je ve všech tryskách kapalina k dispozici okamžitě pod plným tlakem, jakmile je zapotřebí a obsluha či automatický systém zapne postřik. Vypínání trysek se uskutečňuje pneumaticky. Všechny komponenty systému jsou ukryté v ramenech a chráněné tak před mechanickým poškozením.

V oblasti trysek přichází Tecnoma též s novinkou pod označením Pentix SP. Jedná se o nové držáky s dvojitým vypínáním a pneumatickým ovládáním. Díky tomu lze otáčet trysky v držáku jen pouhým stiskem tlačítka v kabině, a to i u ramen, složených do transportní polohy.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 5/2019.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *