Balíky zabalené kontinuální baličkou

Manatech CZ je znám širokým sortiment nejen pícninářské techniky. V České republice mimo jiné zastupuje techniku kanadské značky Anderson. O přepravě balíků vozy Anderson už jsme na webových stránkách psali. Anderson je ale i výrobce další techniky například kontinuálních baliček válcových i hranolových balíků.

Sortiment kontinuální balicích strojů Anderson je široký nicméně některé charakteristické vlastnosti spolu modely sdílejí. Tak předně jde o jednoduché, robustní a převážně mechanicko-hydraulické stroje, což přináší větší spolehlivost, než kdyby byly vybaveny množstvím elektroniky. Jejich nastavení je jednoduché stejně jako ovládání a rovněž údržba je snadná a rychlá.

Baličky mají vlastní pohonnou jednotku, kterou je motor Honda s výkonem 13 koní a s elektrickým startérem. Balicí stůl, balicí ústrojí i odkládací lože jsou vybaveny tandemovým podvozkem, přičemž zadní kola jsou hnaná, takže není problém transport stroje na krátké vzdálenosti po vlastní ose. Obutí hnaných kol trakčními pneumatikami umožňuje snadný pohyb i po mokrém a nerovném povrchu a nechybí ani automatické zabrzdění kol při zařazení neutrálu. Brzdicí systém kol je důležitý, protože umožňuje obsluze pomocí hydrauliky zpomalovat otáčení kol a tím balíky stlačit více k sobě.

Zajímavostí je autopilotní systém, jenž dokáže navádět stroj paralelně s již zabalenou řadou balíků. Rovné řady vedle sebe dokážou lépe využít skladovací prostor. Podle výrobce lze ušetřit až 20 % místa na skladování.

Komfort obsluhy zvýší na přání dodávaný systém dálkového ovládání. Například vypnutí a nastartování motoru baličky zvládne obsluha bez toho, aby opustila sedadlo řidiče v traktoru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *