Bezpečná a rychlá dokumentace prací

Systémy dokumentace získávají stále více na významu. Takový nový systém představí na Agritechnice i platforma 365 FarmNet, která společně se 35 evropskými partnery vyvíjí inovativní systémy pro uživatele. Se systémem 365Active je možné automaticky a přesně shromažďovat informace a časy o strojích a činnostech, bezpečně je dokumentovat a nadále vyhodnocovat pro optimalizaci chodu farmy.

Jedná se o tyto informace: Kdo, kdy, kde, s jakým strojem a jak dlouho pracoval. Systém sestává z 365ActiveBoxů, aplikace 365Active App a základního kamene ActiveDoc. Tzv. 365ActiveBoxy se instalují na používaná nářadí, zatímco aplikace 365Active App nalezne své místo na tažných prostředcích. Data, získaná z této kombinace zařízení, jsou aplikací zasílána na platformu 365FarmNet. Software ActiveDoc tam pak automaticky provádí dokumentaci těchto dat. Systém kromě toho poskytuje k dispozici i výstupy v podobě detailního vyhodnocení všech činností.

Dokumentace je důležitá také proto, aby zemědělci dokázali vyhovět podmínkám Cross Compliance. K tomu potřebují jednoduchý nástroj. Detailní provádění dokumentace je ovšem časově náročné a případné chyby pak při následných kontrolách mohou stát hodně nervů i peněz. Naproti tomu komplexní dokumentace pomáhá udržovat si detailní přehled o provozních hodinách jednotlivých strojů v podniku a jejich činnostech.

Se systémem 365Active System platformy 365FarmNet si může zemědělec celkem jednoduše automaticky dokumentovat všechny prováděné operace. Možné je to u následujících operací: zpracování půdy (například podmítka, orba, kypření, předseťová příprava půdy), setí, meziřádková kultivace (plečkování, kultivace prutovými bránami či válení), hnojení statkovými a minerálními hnojivy, ochrana rostlin a sklizeň.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *