Bezpečná sklizeň pícnin pro divokou zvěř

Kromě dalšího zdokonalování svých strojů se konstruktéři firmy Pöttinger zaměřili i na ochranu divoce žijící zvěře. S touto motivací vyvinuli systém včasného rozeznávání zvěře Sensosafe. Toto zařízení má za sebou již intenzivní testování v různorodých podmínkách.

Zvláště první seče představují nebezpečí pro mladá srnčata, která se před blížícím se traktorem v trávě ještě více přitisknou k zemi a obsluha nemá možnost je včas zaregistrovat. Namísto řidiče bude mít tento úkol světově první asistenční systém rozeznávání zvěře Sensosafe firmy Pöttinger. Od roku 2017, kdy byl vůbec poprvé prezentován veřejnosti, byly ještě určité detaily zdokonaleny. Na veletrhu Agritechnica 2019 tak byl prezentován hned ve dvou variantách, které představují ještě efektivnější řešení.

První variantou je nosník Sensosafe, umístěný přímo na čelně neseném žacím stroji. Senzory na nosníku za jízdy rozeznají srnčata, skrytá v porostu, kde nejsou pro řidiče ihned viditelná. Pokud k detekování zvířete dojde, je vyslán signál na hydraulický systém žacího stroje, který je bleskově automaticky vyzdvižený z pracovní polohy.

Sensosafe pracuje optimálně i při plném denním světle i nejintenzivnějším slunečním svitu. V sezóně roku 2020 byl nový systém podroben intenzivnímu testování. Praktické zkušenosti, které se přímo v provozu při testování získaly, jsou velmi slibné. Podařilo se zachránit velké počty divokých zvířat.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *