Bubnové i diskové žací stroje

Značka Massey Ferguson neboli MF se náramně vyjímá na kapotách samojízdných strojů. Je libo traktor, sklízecí mlátičku nebo teleskopický manipulátor? Žádný problém. Co, ale závěsná technika? Od roku 2017 Massey Ferguson rozšířil své portfolio o závěsné stroje, a například chcete-li poskládat kompletní linku na sklizeň pícnin, Massey Ferguson to dovede raz dva.

Massey Ferguson nabízí dvě řady žacích strojů bubnové s označením M a diskové s označením DM s pracovní šířkou od 1,66 do 9,3 m.

Massey Ferguson nabízí dvě řady žacích strojů bubnové s označením M a diskové s označením DM s pracovní šířkou od 1,66 do 9,3 m. Bubnové žací stroje nejsou zdaleka tak oblíbené jako diskové a odráží se to i v množství modelů. V nabídce jich je celkem osm, šest čtyřbubnových a dva dvoububnové

Rodina diskových žacích strojů je velmi široká a její hlavními charakteristikami jsou robustní konstrukce, ale přitom nízká hmotnost, pružné zavěšení pro dobré kopírování terénu a kompaktní úhlový převod přinášející rovnoměrně rozložený výkon, malé opotřebení a nízké nároky žací jednotky na příkon.
Diskové žací lišty mohou být nesené vzadu i čelně a k dispozici je i trojkombinace. Samozřejmostí je výbava různými druhy kondicionérů a mačkačů.

Do portfolia nedávno přibyly dva diskové vzadu nesené žací stroje série DM TL-V s volitelnou výbavou buď prstového kondicionéru KC, nebo kondicionérem RC s válcem. Stroje série DM TL – V představují ideální sekačky, jež dobře kopírují terén a neznečisťují posečený materiál půdou.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *