Čelní nakladače s komfortními funkcemi

Německý výrobce traktorů Fendt nabízí čelní traktorové nakladače v nejkomfortnějším provedení řady CargoProfi. Tyto nakladače mohou i při nasazení traktorů Fendt v nezemědělské sféře uplatnit své přednosti: díky integrovanému vážicímu systému lze při nakládce štěrku, písku či zeminy optimálně využít kapacitu dopravní techniky.

Fendt nabízí čelní nakladač CargoProfi jako výbavu na přání pro traktory modelových řad 500 Vario s konzolou 4X80 a 700 Vario s konzolou 5X. Pro traktory menších modelových řad s výkonem mezi 70 a 140 k je k dispozici nakladač osvědčené řady Cargo.

Nakladač CargoProfi nabízí řadu užitečných funkcí: řidič traktoru si může jednoduše omezit výšku zdvihu nakladače a úhel vyklopení lžíce, což má význam pro zvýšení bezpečnosti nejenom při nakládce dopravních prostředků v prostorách budov. Integrovaná paměťová funkce dává obsluze možnost uložit si stále se opakující polohu výložníku a příslušenství do paměti a kdykoli ji vyvolat stiskem tlačítka.

Pokud se traktor Fendt, vybavený čelním nakladačem CargoProfi, využívá k nakládání komponent krmné dávky do krmného míchacího vozu, uloží si řidič jen jednou požadovanou polohu do paměti, a nakladač se do ní po stisku tlačítka bude automaticky vracet. Díky tomu je práce nejen pohodlnější, ale také bezpečnější. Celkově dokáže elektronický systém nakladače CargoProfi práci optimalizovat a zároveň odebírá řidiči velký díl koncentrace.

Kromě toho se konstruktéři Fendt zaměřili i na co možná nejúčinnější omezení ztrát materiálu vysypáváním – jak při zvedání lopaty, tak i v průběhu jízdy traktoru. Protože právě takové chování od nakladačů prémiové kategorie jejich zákazníci očekávají.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *