Černá kráska sklízela u Korycan

Kdo se koncem července pohyboval v okolí Korycan u Neratovic, mohl na polích spatřit černou krásku sklízecí mlátičku Fendt Ideal 9. Sklízela na pozemcích společnosti Agro Staník s. r. o. a práce jí šla pěkně od ruky, respektive od žací lišty.

Sklízecí mlátička Fendt Ideal 9 je největším modelem nejnovější řady Ideal a je poháněna motorem MAN o výkonu 487 koní s možností navýšení až na 647 koní. Jde o axiální sklízecí mlátičku, jež se může pyšnit nejdelšími rotory na trhu. Právě díky úctyhodné délce mláticího a separačního systému je separace prováděna šetrně a je zachována dobrá kvalita slámy.
Mezi další zajímavé systémy sklízecího stroje patří čisticí systém se stupňovitou vynášecí deskou, která dokáže vyrovnávat sklon.
Velikost zásobníku na zrno je standardně 12 500 l, ale předváděná sklízecí mlátička byla vybavena zásobníkem, jenž pojal až 17 500 l zrna. Výsypný systém přitom celý zásobník vyloží za méně než minutu a půl neboť má kapacitu 210 l/s.
Stejně jako všechny moderní sklízecí mlátičky i Ideal využívá celou řadu chytrých systémů a dělá stroj „inteligentní“. Kvalita sklizně je neustále monitorována jednak kamerou snímající kvalitu zrn, jednak systémem dvaapadesáti akustických senzorů, které dokážou sledovat jak hmotnostní průtok materiálu, tak pohyb jednotlivých zrn. Samozřejmostí je i automatické nastavení sklízecí mlátičky podle zvolené strategie.
Řada Ideal byla představena poprvé před dvěma lety a nyní je pomalu implementována do výrobního portfolia. Letos byla vyrobena první stovka kusů, která se rozjede po polích nejen v Evropě, ale též v Severní Americe nebo v Austrálii. Pro příští rok se počítá s produkcí 300 kusů.*

Více v Mechanizaci zemědělství 9/2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *