Černé krásky na českých polích

O tom, že právě značka Massey Ferguson stála na samém úsvitu vývoje samojízdných sklízecích mlátiček, jsme psali již mnohokrát. První stroj z výroby tenkrát ještě firmy Massey-Harris byl představen světu v roce 1938. Od tohoto data započala cesta překotného vývoje, která nás dovedla až k dnešním moderním a produktivním sklízecím strojům.

Poslední novinkou, která sice není zas až tak nová, protože představena byla už v roce 2017, je sklízecí mlátička Ideal. Stroj získal kdejaká ocenění a je největší sklízecí mlátičkou Massey Ferguson v celé historii. Dostupná je ve třech modelech Ideal 9, Ideal 8 a Ideal 7.

Jak to s Idealem vypadá?

O sklízecí mlátičce Ideal se objevily první zvěsti v roce 2017 a očekával se příchod unikátního stroje. Na výstavě Agritechnica jmenovaný rok se pak opravdu obří sklízecí mlátička objevila.

„Vývoj nové sklízecí mlátičky Ideal je zatím největším projektem koncernu Agco v oblasti sklízecích strojů. Během tohoto projektu bylo vyrobeno 45 prototypů, jež bylo šest let testováno v laboratořích i na polích celého světa včetně České republiky. Výsledkem je zcela nová sklízecí mlátička s novými funkcemi, novým designem, a dokonce novou barvou černého grafitu,“ řekl tenkrát Adam Sherriff, manažer pro vývoj trhu sklízecích mlátiček Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

V roce 2018 pak opravdu dorazila černá kráska do České republiky. Svou práci předvedl druhý největší model Massey Ferguson Ideal 8T se zásobníkem na zrno 17 100 l a vyprazdňovacím systémem s kapacitou 210 l/s. Předváděný model byl jedním strojem z předsériové výroby, jejíž členové byly v roce 2018 využity na předvádění v různých koutech Evropy.

Dle informací od produktového manažera strojů Massey Ferguson Radima Vlčka se budou v letošním roce na českých polích prohánět už všechny tři modely sklízecích mlátiček řady Ideal. Sklízet bude jak Ideal 7, tak dva větší stroje Ideal 8 a Ideal 9.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *