Červený specialista na senáž

Společnost Kverneland Group Czech přichází na český trh s novým, velice výkonným lisem Kverneland na kulaté balíky. Model 6500F s pevnou lisovací komorou vytváří balíky mírně zavadlé píce o hmotnosti až 1500 kg i v těch nejtěžších podmínkách. Tento technicky vyspělý stroj je určen profesionálním zemědělcům a podnikům poskytujícím služby při sklizni senáže.

Lis Kverneland 6500 F je vybaven pevnou lisovací komorou s 18 profilovanými válci malého průměru, které jsou uloženy ve dvouřadých ložiskách.

„Počet lisovacích válců se oproti předcházejícím typům lisů z rodiny Kverneland zvýšil o jeden, což znamená méně úhlů mezi jednotlivými válci a mnohem lepší a intenzivnější lisování sbíraného materiálu,“ vysvětluje Vladimír Průcha, produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech. „Dva válce umístěné ve spodní části komory lisu poskytují extra podporu při manipulaci s těžkými balíky s menším obsahem sušiny. Hustotu balíků má na starosti nový hydraulický systém, který zajišťuje jejich maximální slisování a dokonalé vytlačení vzduchu. Vlastní nastavení požadovaného stlačení balíků se ovládá pohodlně z kabiny traktoru pomocí ovládacího boxu přes sofistikovaný elektrohydraulický systém.“

Více se o novém lisu Kverneland s pevnou komorou dočtete v Zemědělci č. 40.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *