Český výrobce rozšiřuje sortiment

Na letošním agrosalonu Země živitelka nechyběl ani tradiční český výrobce techniky na sklizeň pícnin Rozmital. Vedle osvědčených žacích strojů, obracečů a shrnovačů byly vystaveny i dva nové lisy, které si odbyly českou premiéru. Návštěvníci si mohli prohlédnout ještě jednu novinku, a to prototyp odlehčené diskové sekačky SD-20L vhodný do podhorských oblastí.

Strojírny Rožmitál byly založeny před více než sto lety. Původně se zabývaly výrobou elektromotorů, vzduchotechniky a kovového nábytku. Od padesátých let minulého století se portfolio firmy postupně rozšířilo o stroje na sklizeň pícnin, především obraceče a shrnovače. Postupně k nim přibyly i „sekačky“ a letos také lisy na válcové balíky. Strojírny Rožmitál jsou součástí společnosti Ravak a. s., pod jejíž hlavičkou se zemědělské stroje vyrábějí.

A jaké má technika z Rožmitálu pod Třemšínem v porovnání se zahraničními stroji přednosti? „Daly by se shrnout do tří slov – ekonomika, robustnost, životnost,“ tvrdí obchodní ředitel Pavel Jahoda. „Naše stroje odvedou stejně kvalitní práci jako zahraniční, přitom jsou levnější. Zemědělci u Rozmitalu oceňují především funkčnost a kvalitní práci, spolehlivost, dlouhou životnost i snadnou a rychlou dostupnost náhradních dílů. A to za přiměřené ceny, které jsou v porovnání s konkurencí výrazně menší. K dalším přednostem bych určitě zařadil náš přístup k zákazníkům, jejich připomínkám věnujeme velkou pozornost a snažíme se jim pokaždé rychle vyhovět. Zanedbatelné nejsou ani dvouletá záruční doba, široká síť obchodních zástupců a stálá dostupnost celého sortimentu našich strojů. Jsme tak schopni rychle reagovat na všechny požadavky zemědělců.“*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 39.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *