Českým polím oranžová sluší

V letošním roce oslavila japonská Kubota 130. narozeniny. Při té příležitosti se v České republice uskutečnily akce Kubota Orange Days 2020 zaměřené na vyspělou japonskou techniku, o níž je mezi českými zemědělci stále větší zájem. Širokou plejádu oranžových strojů si mohli prohlédnout i návštěvníci společnosti AGRICO v Týništi nad Orlicí, kde se jedna taková akce uskutečnila.

Zemědělci dnes mají k dispozici široký sortiment strojů Kubota, ať už traktory či závěsnou techniku pro zpracování půdy a setí, ochranu a výživu rostlin či sklizeň pícnin, která vychází z vysoce kvalitních strojů Kverneland. Tato technika pracuje spolehlivě nejen na malých či středních farmách, ale i v zemědělských podnicích.

U traktorů Kubota M oceňují uživatelé nejen vysokou kvalitu a užitnou hodnotu, ale i převodovky v širším rozmezí, vysoký komfort a pětiletou záruku. V areálu firmy AGRICO byl vystaven traktor M7173 osazený úsporným čtyřválcovým motorem o maximálním výkonu 129 kW/175 k s přímým vstřikováním paliva CommonRail. Zemědělcům vyhovuje plynulá převodovka KVT s rychlostí až 50 km/h, elektrohydraulická reverzace pod zatížením, automatická změna převodu a řízení Multi Speed. Za sebou měl pětiradličný pluh Kubota RM3005V se závěsnou hlavu 300 určený pro traktory o výkonu do 200 koní. K jeho technickým prvkům patří hydraulická změna pracovního záběru, pružinové jištění, prutové odhrnovací desky č. 30, hydraulický válec otoče se sekvenčním paměťovým válcem a hydraulické hloubkové a přepravní kolo.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 47.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *