Chystá se největší světový veletrh

V letošním roce od 10. do 16. 11. bude v německém Hannoveru probíhat opět největší celosvětová výstava zemědělské techniky Agritechnica. Výstavní místa jsou zcela vyprodána. Na svých expozicích bude 2750 vystavovatelů z 51 zemí prezentovat inovace, koncepty a vize pro zemědělství dnešních dnů, ale i zítřka. Organizátor výstavy DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft-German Agricultural Association) předpokládá, že výstavu navštíví 400 000 návštěvníků z Německa, ale i ze zahraničí.

Agritechnica nabídne odpovědi na strategické otázky a ukáže řešení v oblastech ochrany klimatu, biodiverzity, udržitelnosti a dosažitelné bezpečnosti potravin. Celou výstavu protíná letošní téma: „globální zemědělství – místní odpovědnost“

Celosvětový veletrh

O tom, že je Agritechnica celosvětová výstava, není třeba pochybovat. Vždyť celých 1700 (60 %) vystavovatelů přijede ze zahraniční. Nejvíce jich bude z Itálie (366), Číny (158), Turecka (113), Nizozemska (110) a Francie (98). Více než padesát zástupců bude mít Rakousko, Polsko, Velké Británie, Dánsko, Indie, Španělsko, USA, Finsko a Kanada.
Agritechnica je tak místem setkání odborné i laické veřejnosti se zástupci producentů a prodejců zemědělské techniky. Je místem pro výměnu idejí, inovací, konceptů a pro navázání spolupráce napříč celým segmentem zemědělství.
Jedním z celoevropských trendů je stále menší zájem mladých lidí pracovat v zemědělství a výstava Agritechnica se snaží mladé lidi přilákat. Průměrný věk návštěvníků předešlého ročníku byl 37 let. Pro mladé zemědělce nebo pro ty, co se o zemědělství a práci v něm zajímají, jsou přichystány programy, jako je Young Farmer’s Day (14.11.2019) nebo Campus and Career v hale 21.
Novinkou veletrhu je koncept DGL-AgriFutureLab, který bude prezentován v pavilonu 11 a kde dostanou prostor start-upové společnosti. Bude zde i možnost prezentace vlastních nápadů a vizí. Další novinkou je speciální program International Farmer‘s day, který se letos uskuteční pod vlajkami Francie a Velké Británie. Bude zahrnovat řadu kongresů, přednášek a workshopů, na kterých se bude diskutovat o technologických trendech a klíčových otázkách zemědělství ve Francii a Velké Británii. Dalším zajímavým speciálním programem je „Protecting Yield a Nature“, který bude hostit hala 15. Jde o prezentaci řešení, jak spojit nejmodernější technologie a ochranu prostředí a ve finále chránit jak vysoké výnosy, tak právě životní prostředí. V hale 21 naleznou návštěvníci pod názvem „Acre Knowledge“ nabídku řešení pro drobné zemědělce napříč celým světem.
Pro vyšší komfort návštěvníků výstavy Agritechnica je připravena nová mobilní aplikace, jež nabízí několik nových funkcí. Mimo jiné dokáže naplánovat cestu výstavištěm po zadaných expozicích.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *