Chystá se pokus o světový rekord

Před dvěma lety proběhl první ročník akce Vysočina Zetor Show pořádaný firmou Moreau Agri Vysočina, ve spolupráci s domácími výrobci zemědělské techniky a též Krajem Vysočina. Protože byl úspěšný, chystá se letos v září obdobná akce s pořadovým číslem dva. Na co se diváci mohou těšit? Některé body programu budou jako překvapení, ale ty hlavní jsou již známy a jejich cíl by se dal formulovat jako zábavná propagace moderního zemědělství.

Patrně největším tahákem pro návštěvníky bude pokus o překonání světového rekordu v počtu traktorů Zetor na jednom místě a též nejdelší souvislé řady traktorů. Před dvěma lety se jich sjelo 134 a letos jsou plánované odhady podstatně vyšší. Takže by to měl být bezesporu zajímavý zážitek. Ale připraveny jsou i zážitky další.

Například soutěžní jízdy zručnosti s názvem Zetor Cup pro studenty i návštěvníky, show s manipulátorem, při níž se představí tovární jezdec přímo z firmy Manitou, připraveny jsou i ukázky akrobatických kousků bikerů. A protože akce se bude konat ve Vysočina aréně chybět nebudou ani naši reprezentanti a jejich autogramiáda.

Stejně jako v minulém ročníku se představí též zemědělská technika domácích výrobců a stejně jako posledně bude program zacílen na mladé s cílem zvýšit jejich zájem o středoškolské odborné vzdělávání.

Čtyři střední školy a učiliště orientované na obor zemědělské techniky obdržely loni sady Zetorů Kabrio, které si mohly smontovat, a tak se zdokonalit v tom, jak fungují současné traktory a kam se jejich vývoj posunul od těch, které jako učební pomůcky sloužily nejen předešlé generaci, ale na zemědělských SŠ a SOU se dosud používají. Smontované Zetory Kabrio pojedou i v čele spanilé jízdy, jež začne ve Vysočina aréně a po předem určené trase včetně Novoměstského náměstí svoji jízdu ve Vysočina aréně také zakončí. Jako řidiči Zetorů se představí i biatlonoví trenéři Ondra Rybář a Zdeněk Vítek.

Pro střední školy a učiliště z Kraje Vysočina budou i letos připraveny zajímavé stroje, které jim budou předány v dílech a v rámci výuky si je budou moci smontovat. Bude se jednat o dva pluhy OPaLL-Agri Jupiter II 120/90 3P, dva podrýváky od stejné značky a dva obraceče Rozmital OZ 676.

Pestrý program bude cílen na široké spektrum návštěvníků. Mladí, kteří uvažují o studiu na střední zemědělské škole či učilišti, se budou moci seznámit s tím, co je může ve studiu čekat a jak vypadá soudobá technika pro obdělávání polí. Zemědělci si budou moci prohlédnout techniku a fanoušci Zetoru arénu plnou nových i těch nejstarších modelů z Líšně. A přijít mohou jistě i ti, kteří nejsou zemědělci ani se nezajímají o studium či Zetory. I ti se budou moci podívat třeba na akrobatické kousky na kolech či s teleskopickým manipulátorem, nebo si poslechnout živou hudbu a přitom ochutnat nějakou z regionálních potravin. Celý program bude zakončen koncertem zpěváka Michala Hrůzy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *