Chytrost nejsou žádné čáry

Pokrok v oblasti elektroniky má zemědělství učinit efektivnějším, přehlednějším a jednodušším. Pod pojmem „Smart Farming“, neboli chytré zemědělství, je zahrnuto mnoho jednotlivých elektronických aplikací, určených k řízení strojů, souprav strojů anebo dokonce celých flotil či ke sběru a evidenci dat pro následné využití.

Někteří z předních výrobců závěsných strojů v Evropě se rozhodli již v první polovině devadesátých let minulého století vyvíjet vlastními silami elektroniku pro své stroje, aby zdokonalili jejich ovládání, řízení a regulaci. Z jednoduchých displejů se vyvinuly moderní inteligentní ovládací terminály, které jsou dnes stále důležitější. Je to proto, že moderní zemědělské stroje jsou poměrně složité. Rovněž očekávání ohledně kvality práce jsou poměrně vysoká.

Terminály mají za úkol přeložit komplexní řeč stroje do řeči obsluhy a opačně. Nejintuitivnější a nejjednodušší možnosti ovládání nabízejí tzv. Touchscreen, neboli dotykové obrazovky a to zvláště tehdy, pokud je zapotřebí vykonat více úkonů. Důležitá je přehlednost a jednoduchost ovládání, hodí se i integrovaná digitální příručka.

Inteligence jako další vývojový stupeň přinesla schopnost přemýšlet za řidiče, řídit důležité procesy a výrazně dokonaleji komunikovat (a to i na dálku). Aktuální trend se ubírá směrem k terminálům s velkými terminály.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *