Chytrý pluh má novou funkci

Pluh Kuhn Vari-Master L se systémem Smart Ploughing byl představen na letošní výstavě Sima v Paříži a nově se k němu přidává další chytrá funkce využívající satelitní navigace. Systém Smart Ploughing odpovídá na poptávku po precizním zemědělství a celý pluh je ovládán skrz ISOBUS kompatibilní terminál.

Základní funkce pluhu se systémem Smart Ploughing, jako je například pracovní hloubka nebo pracovní záběr, je možné také uložit a opět je snadno vyvolat při opakování pracovní operace. Obsluha stroje navíc nemusí být odborníkem na orbu, protože nastavení pluhu je intuitivní a operátor se může výhradně zaměřit na řízení traktoru.
Inteligentní funkce pluhu jsou Smart Ploughing – Lift a nově Smart Ploughing -Line. Prvně jmenovaná funkce využívá GPS systém pro automatické vyhlubování jednotlivých orebních těles. Pluh se také dokáže automaticky sám na souvrati otočit a opět se zahloubit. Postupné zahlubování orebních těles je možné použít i manuálně z kabiny traktoru a pluh může pracovat i asymetricky. Kvůli optimalizaci tahového výkonu, zejména na svazích, může pracovat v režimu čtyři tělesa na jedné straně a šest těles na druhé straně.
Funkce Smart Ploughing – Line využívá znalosti přesné pozice k nastavení pracovní šířky. Nová inteligentní funkce zajišťuje přesnou a rovnoměrnou orbu bez ohledu na terénní nerovnosti. Díky ní za sebou pluh zanechává perfektně rovnou orbu. Funkce je plně integrována do systému Smart Ploughing a ovládána je tudíž jednoduše skrz terminál.  *

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *