Cisterny a rozmetadla pro vaši farmu

Francouzský výrobce Pichon je na českém trhu zastoupen od roku 2012 a za tu dobu si našlo své zákazníky již přes 170 strojů Pichon. Do výrobního programu patří cisterny, rozmetadla hnoje, kloubové nakladače i míchadla a vysavače kejdy. Tuto skupinu strojů spojuje robustnost a spolehlivost.

Rozmetadla hnoje Pichon

 

Rozmetadla hnoje Pichon pod označením Muck Master se vyrábí v objemech od 6 do 24 m3. Robustní konstrukce stroje je žárově pozinkována. Nepřehlédnutelným znakem rozmetadel Pichon jsou velké vertikální rozmetací válce. Již rozmetadlo od modelu MM 1250 12 m3 a výše má průměr rozmetacích válců 1035 mm. Tento průměr zaručuje naprosto precizní rovnoměrnost rozmetení hnoje. Zároveň snižuje energetickou náročnost rozmetání, protože díky tvaru rozmetacího adaptéru a velkému průměru válců nedochází k zpětnému vtlačování materiálu, jako se tomu děje u rozmetacích válců o malém průměru.

Rozmetadla lze vybavit řadou příslušenství od gilotiny, bočních deflektorů až po elektronické systémy kontroly rozmeteného množství pro precizní zemědělství. Rozmetadla Pichon lze vybavit adaptérem pro rozmetání sypkých materiálů, jako je suchý hnůj, rašelina nebo vápenec. Tento systém přináší rovnoměrné rozmetání naširoko až do pracovního záběru 16 m a současně omezuje vliv větru na úlet hnojiva.

Jízdní komfort zajišťuje u všech modelů odpružená oj, spolehlivé nápravy spolu s nízkým těžištěm stroje. Pro náročné zákazníky je k dispozici hydraulické odpružení typu Delta, které umožňuje naprosto nepřekonatelné odpružení a jízdní stabilitu nejen na poli, ale i na silnici. Rozmetadla jsou homologována pro provoz na pozemních komunikacích ČR podle zvolené výbavy na 25 nebo 40 km/h.

Důležitá je i univerzálnost stroje. Pokud je na stroji gilotinové čelo, lze po demontáži rozmetacího adaptéru používat rozmetadlo jako návěs, například pro odvoz řezanky.

Rozmetadla Pichon řady Muck Master jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí spolehlivý a robustně provedený stroj pro profesionální využití. To je podpořeno i pětiletou zárukou na mechanickou stabilitu stroje.

Cisterny Pichon

To, co bylo řečeno o rozmetadlu Pichon řady Muck Master, platí i pro cisterny Pichon. I zde platí pětiletá záruka na mechanickou stabilitu. Charakteristické pro ně je robustní provedení, žárem zinkovaná konstrukce nebo laminátové provedení cisterny, ale hlavně díky unikátnímu systému integrované nádrže přivařené přímo k rámu nabízí jedno z nejnižších těžišť cisteren na trhu. Vysoká odolnost je dána nejen tloušťkou stěn od 5 do 8 mm podle průměru nádrže, ale i speciální vypouklou konstrukcí vík nádrže, čímž se zvyšuje odolnost při práci s tlakem a podtlakem. Majitelé cisteren Pichon si pochvalují velký průměr zadních vík zavěšených na pantech, která umožňují bezproblémové čištění. Zejména to oceňují ti, kteří cisterny používají k vyvážení kejdy nebo digestátu a v průběhu roku i jako přívozní cisternu vody nebo DAM k postřikovači. Pro tyto účely lze všechny cisterny vybavit koncovkami nebo plnicími rameny přímo určenými k plnění postřikovačů nebo i systémem pro rozmíchávání.

Značka Pichon nabízí široké možnosti

Obecně značka Pichon nabízí široké možnosti úprav i specifikací a bohaté příslušenství. V nabídce je několik druhů aplikátorů kejdy – od hadicových až po diskové, včetně řezací hlavy. Firma Pichon jde cestou individuálního přístupu k zákazníkovi, proto je každá cisterna do výroby zadávána až podle přání zákazníka. V nabídce jsou nádrže od 2600 až do 30 000 litrů. Jsou jednonápravové až třínápravové s volbou různého odpružení.

Jan Podbřecký

Agrotec a. s.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *