Claydon je společnost založená farmářem

Claydon je anglickou rodinnou firmou, která vznikla přímo ze zemědělské praxe. Na trhu se pohybuje již téměř čtyři desítky let a celou dobu se zabývá vývojem a výrobou strojů pro zpracování půdy a setí. Jejími klíčovými produkty jsou stroje pracující technologií strip-till.

Na výstavě Agritechnica kraloval expozici inovovaný secí stroj Claydon Hybrid T6c. V České republice zastupuje žlutočerné stroje Claydon společnost TOKO AGRI a. s. Vzhledem k stále větší pozornosti, které se dostává půdoochranným technologiím, dostává se do popředí zájmu i technologie strip-till a stroje pro ni určené.

Secí stroj s přihnojováním

Claydon Hybrid T6 je poslední novinkou a jde o tažený secí stroj zkombinovaný s přihnojením, který se klidně může pustit do strniště. Práci začíná řadou řezacích disků, která může být na přání vyměněna za utužující kola. Následují přední radlice, které si nechala společnost Claydon patentovat. Jsou rozmístěné do dvou řad a za každou z nich následuje secí jednotka v podobě secích radliček. Radlice jsou jištěny hydraulicky a každá je vyrobena z jediného kusu bytelné oceli, což předurčuje jejich dlouhou životnost. Úkolem předních radliček je rozrušit půdu a vytvořit dobré vláhové podmínky pro vzcházení. Výsevní radličky se vyznačují velkou variabilitou a jsou k dispozici v různých verzích podle vysévané plodiny či podle aktuálních podmínek. Práci zakončují přítlačná kola nebo smyková lišta nebo zavlačovač nebo kombinace jmenovaného.

Claydon Hybrid T6c je vybaven i systémem přihnojení. Zásobník o objemu 3500 l je proto rozdělen na dvě stejné části, 60 % osivo a 40 %hnojivo. Hnojivo je aplikováno buď u předních radlic, nebo je ukládáno spolu s osivem.*

Komentáře ke článku 1

 • Mr.Mohamed Alex

  TENDER BID SUPPLY PROJECT
  Dear Sir/Madam.
  The government of Qatar through its Supreme Committee for Delivery and Legacy for the FIFA 2022 world cup has approved a massive procurement of items for both national and regional sensitization before, during and after the event. The procurement of the products is one of the 2020/2021 flagship capital projects approved for the Local Organizing Committee (LOC) by the Qatar government as part of their preparations for the hosting of the FIFA world cup in 2022. Subsequent upon this, the government through a dedicated tender board is looking for a capable company to handle the supply of various items. The funding of this project is captured in the 2019 budgetary allocation to the tender board.

  I wish to know if your company will be interested to participate in this project so that we could discuss on our possible collaboration to ensure a successful bidding. I’m of the few International procurement Consultants for the Qatar 2022 FIFA world cup. More details would be provided on hearing from you. I’m one of the licensed international procurement consultants of the
  Qatar 2022 world.

  Kindly forward me details of your products.
  Best regards,
  Mr.Mohamed Alex
  Email: mr.aleximonroy@hotmail.com
  P. O. Box: 50001, Mesaieed,Qatar.
  Tel: +974401348900

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *