Čtvrt století s norskou značkou

Letos si připomíná 25. výročí společnost KVERNELAND GROUP CZECH s. r. o. Od samého začátku psal její historii i její spolumajitel a jednatel Ing. Jiří Zikmund. Společně s norskou firmou Kverneland Group vybudoval v České republice uznávanou společnost s vysokým kreditem, která sídlí v Berouně v moderním funkčním areálu s dostatkem prostoru jak pro obchodní činnost a administrativu, tak především pro technické zázemí. S kvalitním týmem spolupracovníků pak vytvořili širokou prodejní síť v rámci celé republiky.

Uplynulá doba měla řadu milníků, které tvořily dějiny česko-norské společnosti ku prospěchu nejen jejích vlastníků, ale především českých zemědělců. A nad nimi jsme s Ing. Jiřím Zikmundem vzpomínali.

Během uvedené doby se měnilo jen postavení firmy, ale i její sortiment.

Na začátku byly samozřejmě vyhlášené pluhy Kverneland a další stroje na zpracování půdy, ale časem začala přibývat do sortimentu i další technika. Když jsme se začali v roce 1996 s norskou značkou spolupracovat, proběhla v Německu akvizice společnosti Accord Landmaschinen, významným výrobcem secích strojů. Pak se sortiment rozšířil o stroje na sklizeň pícnin značky Taarup, jejichž výrobce Maskinfabriken Taarup koupil Kverneland již v roce 1993. Následně v roce 1998 koupil Kverneland společnost Vicon se známými rozmetadly a pícninářskou technikou včetně lisů a v témže roce získal i německou firmu Rau s postřikovači. Sortiment závěsné zemědělské techniky se tak stal kompletní. V současnosti máme v nabídce široký výběr závěsné techniky pro každou polní operaci, ať už pro malé farmáře či velké zemědělské podniky.

Celý rozhovor naleznete v Zemědělci č. 37.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *