Čtvrtá modelová řada nakladačů Claas

Výsledkem spolupráce firmy Claas s firmou Liebherr je čtvrtá modelová řada nakladačů v hmotnostní kategorii 5,6 až 9 tun s označením Torion Sinus. Jedná se o tři modely kolových nakladačů s charakteristickým dvoustupňovým hydrostatickým pojezdem.

Uvedení nakladačů na trh předcházela dotazovací akce, při níž zástupci firmy Claas chtěli znát požadavky zemědělců na nové nakladače.

Právě s ohledem na některé typy práce požadovali zemědělci větší výšku zdvihu, a u kompaktních nakladačů pak vyšší maximální rychlost jízdy. Zvýšení rychlosti až na 40 km/h u kompaktních nakladačů figurovalo na listině požadavků u podniků s intenzivní živočišnou výrobou na několika střediscích, či na těch farmách, které se musí potýkat s dlouhými přepravními vzdálenostmi či hospodařit i na vzdálenějších pozemcích. Řada chovatelů skotu také vyjádřila přání po stroji s ještě lepšími manévrovacími schopnostmi, který by se mohl obratně pohybovat ve stáji.

Ke speciálnímu přání patřily požadavky zemědělců na větších zemědělských podnicích na ještě lepší dynamiku jízdy, aby bylo možné s nakladačem pracovat svižněji například při plnění příjmového stolu materiálem anebo při přípravě krmné dávky pro skot. A nechyběly ani požadavky na vyšší pracovní komfort, protože u nakladačů kompaktní kategorie je jejich kupce většinou zároveň i jejich uživatelem.

Zajímavým prvkem u všech tří nových strojů je řízení, které se uskutečňuje pomocí středového kloubu, ale zároveň i natáčením kol zadní nápravy. Tím se podařilo dosáhnout požadovaného zlepšení manévrovacích schopností, protože oproti klasickému řízení pouze se středovým kloubem jsou nakladače s tímto kombinovaným systémem výrazně obratnější.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *