Další krok k zajištění provozní spolehlivosti

Zemědělci požadují od svých traktorů kromě jiného také maximální spolehlivost jejich nasazení. John Deere jim v tomto směru vychází vstříc s novinkou: od sedmého července tohoto roku všechny traktory modelové řady 6R vybavuje standardně z výroby telemetrickým systémem JDLink.

Systém JDLink dovoluje přenášet data online mezi traktorem a střediskem John Deere Operation Center na MyJohnDeere.com. S pomocí systému AutoTrac Online se nechají omezit neproduktivní časy, strávené na poli. Dále je možné také zjednodušení správného nastavení traktoru pro konkrétní způsob nasazení. Zákazník potřebuje pouze licenci JDLink Connect. Kromě toho nabízí JDLink i možnost proaktivního přístupu k zajištění chodu stroje bez prostojů.

Kromě toho John Deere zajišťuje své zákazníky s pomocí diagnózy svých strojů na dálku a se službou Expert Alerts. Díky těmto pokrokovým systémům je možné identifikovat možné poruchy či výpadky samojízdného stroje John Deere ještě před tím, než skutečně nastanou.

Další možnost nabízí online přenos dat (Wireless Data Transfer). Takto je možné do kabiny konkrétního stroje přenášet jeho nejoptimálnějsí nastavení či návrh navigačních linií pro práci zvolené soupravy na konkrétním pozemku. Rovněž tak je možný bezdrátový přenos dat, shromážděných systémem dokumentace. I pak je ale zapotřebí mít licenci pro telemetrický systém JDLink.*

Více informací se bude možné dočíst v měsíčníku Mechanizace zemědělství č. 8/2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *