Demo tour červeno-bílé flotily

Od Prešova po Plzeň – najeto více než 1200 km, stovky uživatelů a příznivců techniky Steyr a stejnojmenné traktory všech modelových řad. Tak by se dala charakterizovat Steyr Demo tour 2020, kterou v druhé polovině září uspořádala společnost AGRI CS, výhradní importér rakouské techniky do České republiky a na Slovensko. Během tří polních dnů (v Prešově, Iváni a Kaznějově) se slavilo i 20 let s převodovým ústrojím CVT. Součástí každého dne byla také prezentace novinek, praktické ukázky a individuální jízdy. Nechyběla ani zajímavá odborná stanoviště.

Společnost AGRI CS má čtyři prodejní a servisní střediska v České republice a stejný počet na Slovensku, přitom techniku Steyr má v nabídce i dalších pět obchodních společností. Jednou z nich je také společnost AUTO HELUS s. r. o. v Kaznějově, kde demo tour zakončila svou pouť. I tady byla k vidění celá flotila červeno-bílých traktorů, od menších modelů Kompakt, přes nejprodávanější typ Multi až po hlavní novinky Expert CVT a Impuls CVT. Nechyběl ani nejsilnější traktor Terrus CVT.

Dnešní traktory Steyr jsou vybaveny moderními technologiemi, které obsluze výrazně usnadňují řízení, nehledě na vysoký komfort v kabině a ovládání. „K nejnovějším technickým prvkům patří převodovka S Control 8TM, která umožňuje řadit osm převodových stupňů pod zatížením,“ řekl přítomným Ing. Zdeněk Musil, produktový manažer firmy AGRI CS pro traktory Steyr, který odbornou část komentoval. „Tato převodovka, která byla představena poměrně nedávno, je konstruovaná pro 21. století, kdy se práce na poli výrazně zrychlily. Má tři skupiny A, B a C. Obsluha na poli tak vůbec neřeší převodový stupeň, ale zařadí skupinu B s rozsahem rychlostí 1,87 až 18 kilometrů za hodinu a s možností automatického řazení pokryje při práci na poli všechny pracovní rychlosti v dané skupině. Stejně tak v dopravě, pokud obsluha zařadí skupinu C, traktor je schopen se na C1 rozjet a odřadit až do osmičky, aby dosáhl maximální rychlosti 40 kilometrů za hodinu, aniž by musel měnit skupinu.“

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 42.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *