Demotour samojízdného krmného vozu

Firma KUHN je jedním z nejvýznamnějších výrobců zemědělské techniky v Evropě. Kromě závěsné techniky se soustředí i na vývoj a distribuci samojízdných míchacích krmných vozů. Tyto vozy nesou označení SPV pro jednošnekovou variantu a SPW pro dvoušnekovou variantu.

V České republice aktuálně probíhá demo tour s modelem SPV 14 Power. Jedná se o jednošnekovou variantu s objemem míchací vany 14 m3. Tohoto objemu dosahuje stroj o šířce 2,55 m a výšce 2,85 m. Poměr vnějších rozměrů vozu k celkovému objemu míchací vany je tedy velmi příznivý. Jedná se o velmi zajímavý model, který splňuje základní požadavek na dostatečnou kapacitu vozu. Zároveň se však vyznačuje nízkými provozními náklady, protože se jedná o jednošnekovou variantu.

Zkušenosti uživatelů

A co na stroj říkají ti, kteří si jej vyzkoušeli? Na voze si uživatelé chválí vysoký pracovní komfort, který poskytuje prostorná kabina, pohodlné ovládání a celková nenáročnost na údržbu stroje. Obsluha ocení během dlouhé pracovní směny ovládání přes multifunkční joystick. Ten slouží nejen k ovládání pojezdu, ale pomocí jeho šesti tlačítek se ovládají všechny hlavní funkce stroje. Posádka tak během práce ovládá stroj jedním prstem. Principiálně je systém ovládání takový, že v mnoha případech eliminuje možné chyby obsluhy. Krmný vůz pracuje ve třech základních režimech: nakládání, vykládání a transport. V každém režimu mají tlačítka definované funkce. Nemůže se tedy stát, že by během vykládání (krmení) nebo během transportu mohla obsluha omylem zapnout frézu. Stroj je tedy kromě komfortu i maximální bezpečný.

Technické parametry stroje

Výkonná fréza má 120koňový hydromotor, který je zárukou velmi rychlého nakládání. Díky provedení frézy lze dokonale zarovnat stěny silážních stěn od shora až dolů. Fréza si poradí i s materiálem, který leží na zemi, a nezáleží na tom, zda se jedná o senáž, siláž, mláto nebo šrot. Fréza samotná je vybavena elektronickou regulací klesání, díky čemuž si obsluha nastaví její agresivitu a vše ostatní při nakládání již řídí automatika. Výkonný plnicí dopravník má dostatečnou kapacitu, aby držel krok s frézou. Díky nastavitelným otáčkám si můžete přizpůsobit rychlost dopravníku frézovanému materiálu. Míchací vana je osvědčené koncepce s nalámanými stěnami pro rychlejší míchání. Otáčky šneku jsou variabilní, což řeší v praxi dva problémy. Za prvé tento benefit slouží k rychlejšímu řezání suchých materiálů při míchání a za druhé to napomáhá úplnému vyprázdnění míchací vany na konci krmení. Asi každý krmič s vertikálním míchacím krmných vozem zažil, že krmení zůstalo ležet na šneku a nešlo ho úplně vyprázdnit. Díky vyšším otáčkám šneku se to v případě Kuhn SPV nestane.

Samojízdné krmné vozy SPV mají celou řadu dalších výhod a benefitů pro své uživatele i pro efektivitu a kvalitu krmení. Pokud si to chcete vyzkoušet, není nic jednoduššího. SPV 14 je k dispozici na předvádění, abyste jeho kvality mohli sami posoudit. Máte-li zájem, kontaktujte nejbližšího prodejce značky Kuhn.*

Tomáš Vomela

KUHN CENTER CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *