Den Kvernelandu bude příští rok opět v Bečvárech

Ještě jednou se vracíme k předváděcímu dni techniky Kverneland, konané na sklonku minulého měsíce. O zhodnocení celé akce jsem požádali ředitele a jednatele společnosti Kverneland Czech Ing. Jiřího Zikmunda.

Pane řediteli, jak hodnotíte letošní ročník předvádění techniky Kverneland a v čem se lišil od ročníků ostatních?
K letošní akci Kvernelandu mohu říci to, že jsme se rozsahově chtěli držet ročníku loňského. To znamená, že jsme připravili zhruba čtyřicet souprav, které prezentují naši celou obchodní nabídku. Co se týče návštěvnosti, byla v porovnáním s minulým ročníkem srovnatelná, asi 1700 návštěvníků. To je pro nás také jakýmsi ujištěním, že má tato akce svůj smysl a své místo. Na loňském ročníku byl přítomen zástupce firmy Kverneland pan Sigmund Olsen. I na letošním ročníku jsme měli významnou návštěvu, tentokráte to by velvyslanec Norského království v ČR pan Lasse Seim, který zároveň předvádění techniky zahájil.
Byla to myslím první předváděcí akce, na které byly představeny i stroje značky Vicon. Budete tedy i na dalších akcích prezentovat celou sestavu, to znamená Kverneland, Vicon a Rau?
Máte pravdu, byla to první oficiální předváděcí akce na které jsme prezentovali i značku Vicon, jelikož jsme se od 1. 1. 2000 stali oficiálními dovozci této značky do České republiky. Společně jsme tyto tři značky Kverneland Vicon a RAU prezentovali již na letošním ročníku veletrhu Techagro. Filosofií firmy Kverneland je prezentovat a prodávat stroje nově přidružených firem pod jejich značkou.
Můžeme se ještě jednou v krátkosti vrátit k představeným novinkám?
Na Dnu Kvernelandu jsme měli několik zajímavých souprav. Kdybych měl vybrat ty nejzajímavější, tak mezi ně určitě patří dva výrobky značky RAU a to Rototiller v třímetrovém provedení, který je vhodný pro obnovu a údržbu trvalých travních porostů. Druhou novinkou značky RAU je stroj s označením Sterntiller, což je technika na pasivní zpracování půdy. Kvalita práce je v daných podmínkách srovnatelná s prací aktivního nářadí. Neméně zajímavé bylo i v Brně prezentované Ekoostří na pluzích. Jen pro zajímavost na zemědělské výstavě v dánském Herningu toto řešení získalo zlaté ocenění. Za zmínku také stojí předvedení půdního pěchu Packomat.
Máte za sebou několik dá se říci úspěšných ročníků – dnů techniky Kverneland. Jak asi bude vypadat ročník příští?
Příští rok budeme pořádat již pátý ročník předvádění našich strojů. Bude to tedy jakési jubileum a tomu bude pravděpodobně odpovídat i rozsah akce. Snad již dnes mohu říci, že akce bude poněkud většího rázu než tomu bylo dosud. Nahrává tomu i přestávka veletrhu Teachagro.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *