Den Kvernelandu propršel

Vydatné srážky, které Českou republiku zasáhly ve středu, české krajině a zemědělcům určitě pomohly, ale na řadě míst způsobily nemalé komplikace. Postiženi byli nejen mnozí obyvatelé poblíž rozvodněných toků, ale svým způsobem i všichni, kteří přijeli do Bečvár, kde se konal již 19. den Kvernelandu. Právě v roce 140. výročí společnosti Kverneland připravili pořadatelé velkou přehlídku moderní zemědělské techniky. Podle programu měly být stroje představeny v aréně před tribunou a poté řada z nich předvedena při práci. Drobný, ale vytrvalý déšť, který místy proměnil pozemek v rýžové pole, tento záměr pořadatelů zcela zmařil.

A tak byla technika pouze představena v aréně. Poutavý výklad produktových manažerů společnosti Kverneland Group Czech k jednotlivým strojům, jejichž prezentace probíhala zároveň na velkoplošné obrazovce, sledovali návštěvníci především ze dvou velkých stanů. Kdo nebyl z cukru a nebál se, že se rozpustí, mohl si během dne prohlédnou více než 40 souprav závěsné techniky s moderními traktory mnoha značek v expozici jednotlivých skupin strojů, které byly zaměřeny na sklizeň pícnin, zpracování půdy i setí a precizní zemědělství. V posledně jmenované skupině dominovaly postřikovače, rozmetadla a přesné secí stroje. Mezi moderní zemědělskou technikou nechyběly ani horké novinky, k nimž se vrátíme v příštích číslech týdeníku Zemědělec.

Den Kvernelandu zahájili Ing. Alois Nouzák, ředitel Zemědělské akciové společnosti Bečváry, na jejíž pozemcích se akce tradičně koná, a jednatel společnosti KVERNELAND GROUP CZECH Ing. Jiří Zikmund. Ten zároveň přivítal prezidenta společnosti Kverneland Group Kazunariho Shimokawu, který přiletěl až z Japonska. „Jsem velice potěšen, že se mohu zúčastnit tak populárního polního dne v Bečvárech,“ řekl přítomným prezident společnosti Kverneland. „Naší ambicí je ještě více prohloubit spolupráci s českým zemědělským sektorem a našim zákazníkům poskytovat benefity, jako jsou nízké náklady při provozu strojů, velká produktivita práce, vysoká efektivita, rentabilní produkce a udržitelný rozvoj. Průřez celým naším sortimentem je velice široký a je jen škoda, že dnes techniku neuvidíte při práci.“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *