Desetiletí s jednou značkou

Postřikovače patří v konvenčním zemědělství k nejvytíženější technice. Jinak tomu není ani ve společnosti Agrospol Mladá Vožice a. s. V tomto podniku pracují ve dvojici a ročně ošetří porosty na 24 000 ha. Již několik desetiletí jsou touto důležitou činností pověřeny postřikovače značky AGRIO, zejména pro svoji technickou vyspělost a spolehlivost.

Společnost Agrospol Mladá Vožice a. s. hospodaří na 3400 ha zemědělské půdy, z nichž je 3200 ha půdy orné. V živočišné výrobě se specializuje na chov mléčného skotu holštýnského plemene s uzavřeným obratem stáda. Rostlinná výroba je zaměřena na pěstování tržních plodin a zajištění krmivové základny pro živočišnou výrobu.

Stále se stejnou značkou

Používání techniky na ochranu rostlin je nezbytným předpokladem úspěšné sklizně a dobré úrody. „Počet jednotlivých zásahů historicky neustále roste, a tak vybavení výkonnou a kvalitně pracující technikou je pro nás velmi důležité,“ konstatuje předseda představenstva společnosti Ing. František Dobeš. V Mladé Vožici si „svoji“ značku vybrali již před čtvrt stoletím a za celou dobu spolupráce neměli důvod ji měnit. Dlouhodobým obchodním partnerem je jihočeský výrobce postřikovačů, firma AGRIO MZS s. r. o. Spolupráce obou firem začala v roce 1996 a trvá dodnes. Posledním dodaným strojem je tažený postřikovač Mamut 5024 Topline v plné výbavě, zahrnující nádrž o objemu 5000 l, ramena se záběrem 24 m a 18 vypínatelnými sekcemi, čtyřnásobné držáky trysek Selejet osazené tryskami TurboDrop HiSpeed, a dále systém CURVE-Control, vzduchem odpruženou řiditelnou nápravu s koly obutými do pneumatik 380/90R50 a velký dotykový monitor Müller Elektronik TOUCH1200, na němž obsluha může současně sledovat jak údaje o postřikovači, tak i navigaci stroje.*

Celý článek vychází v červencovém Farmáři.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *