Do arény vstupuje Gladiator

Společnost Quivogne je v České republice známá především svým sortimentem půdozpracující techniky, ale v jejím portfoliu najdeme i secí stroje nebo aplikační techniku. Novinkou letošního veletrhu Sima byl nový stroj Quivogne Gladiator.

Kam s ním

Otázka by možná spíš měla znít co s ním, respektive co s nimi. Řeč je o velkém množství posklizňových zbytků, které především po sklizni kukuřice, řepky nebo slunečnice zůstávají na poli. Každá farma či zemědělská společnost již zažila stát tváří v tvář výzvě v podobě velkého množství posklizňových zbytků a jejich drcení. Rychlost a efektivita jsou rozhodující, a proto se hledají optimální řešení. Nový Quivogne Gladiator nabízí rychlé, levné, a hlavně účinné rozdrcení posklizňových zbytků. Vzhledem k tomu, že bude k dostání v mnoha verzích od třímetrového pracovního záběru až po šestimetrový, přinese kýžený výsledek pro zemědělské podniky všech velikostí. Stroj je standardně vybaven dvěma tříbodovými závěsy pro čelní, ale i zadní agregaci. Pracovním orgánem je nožový mulčovací válec, který je vyroben z borové oceli a má průměr 410 mm. Nože jsou rovněž vyrobeny z kalené borové oceli pocházející ze Švédska. Po mulčovacím válci následuje ještě talířová sekce tvořená jednou řadou talířů s průměrem 410 mm. Talíře jsou jednotlivě zavěšeny v rozestupu 710 mm, tak aby si stroj zachoval vysokou průchodnost.
Pracovní hloubka stroje se pohybuje v rozmezí 0–6 cm a její nastavení je snadné přímo z kabiny traktoru a provádí se hydraulicky. Stroj je možné v těžších podmínkách dovybavit ještě dodatečným zatížením. V sortimentu bude ve verzi 3 m, kde není problém s přepravní šířkou. Další nabízené verze s pracovní šířkou 4,5; 5 a 6 m ale také nemají problém s přepravou a to proto, že jsou všechny hydraulicky sklopné.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *