Do nové sezóny s novou technikou

O tradiční den otevřených dveří, který na začátku března uspořádala v Hustopečích společnost Agri CS, byl jako obvykle značný zájem. Kromě velkého množství vystavených strojů Case IH, Steyr a Great Plains čekal na návštěvníky široký doprovodný program včetně zkušebních jízd a odborných přenášek. Ty byly zaměřeny především na nové stroje pro sezónu 2015.

Inovacemi prošly traktory Farmall A 85 až 115, tou největší jsou motory s elektronickým vstřikováním paliva. Od loňska jsou v portfoliu společnosti Agri CS i traktory Farmall U PRO s ECO převodovkou 32 x 32. V letošním roce lze na přání tyto stroje vybavit odpruženou kabinou a LED pracovními světly. Inovace se nevyhnuly ani traktorům Case IH Puma splňujícím emisní standard T4f, ty jsou osazené novým motorem Hi-SCR s maximálním výkon až 270 koní. Nové traktory Puma mají nový design střechy a pracovních LED světel ve stylu nastaveném novým modelem Magnum. Zajímavé inovace se odehrály v kabině, kterou je možné vybavit novými sedadly nejvyšší třídy s koženým potahem, odvětráváním a aktivním tlumením. Novinkou jsou i nové robustní spodní závěsy Schwarzmüller s rychlovýměnným systémem závěsů.

S mnoha novinkami přichází i nejoblíbenější řada traktorů Magnum. K přednostem nové generace traktorů Magnum 250 až 380 patří  motory s úspornou technologií Hi-eSCR a výkonem až 435 koní, účinná plynulá převodovka CVX, intuitivní loketní opěrka Multicontroller, inovovaná kabina s LED světly s dvojnásobným světelným výkonem oproti stávající výbavě a další zajímavé prvky. Letos přichází na český trh i traktor Magnum RowTrac 310, 340 a 380 s pásovým podvozkem. Na zadní nápravě budou mít pásy široké 61 až 76 cm, u nichž bude možné volit rozchod 193 až 389 cm, přední nápravu lze osadit flotačními pneumatikami s velmi nízkým tlakem. Když už je řeč o pásech, v roce 2016 by měly na evropský trh přijít menší traktory Quadtrac, oficiálně označené Rowtrac 470 a 500. Tyto stroje se čtyřpásovým podvozkem jsou v porovnání s tahači Quadtrac lehčí a užší konstrukce, proto je lze využít i v řádkových kulturách.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 15.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *