Do třetice Tempa dobrého

Lukáš Král se pohybuje v zemědělství již od dětství a od roku 2007 podniká v oblasti zemědělských služeb. Zpočátku byla hlavní činností sklizeň, ale postupně přibývaly i další služby. Jednou z těch klíčových je setí kukuřice, slunečnice, sóji, ale také řepky přesným secím strojem Väderstad Tempo. Vzhledem k velké poptávce po této službě přibyl nedávno ke dvou strojům Tempo ještě třetí.

Lukáš Král spolupracuje s prodejcem zemědělské techniky Väderstad Agroservis JaS a spolupráci si pochvaluje. Proto i třetí přesný secí stroj zakoupil od této společnosti. Dodejme ještě, že výhradním dodavatel strojů Väderstad do České republiky je firma Agrall zemědělská technika a. s.
Stěžejními zemědělskými službami, které firma Lukáše Krále nabízí, jsou sklizeň a přesné setí. Začínal se svým bratrem a s dvěma sklízecíma mlátičkami. Jenže časová okna, kdy je ideální provést určitou pracovní operaci, se v souvislosti se změnou klimatu stále zkracují, a tak se rozhodl nabízet i další služby a významně tak protáhnout pracovní sezónu. To se mu povedlo také díky univerzálnosti přesného secího stroje Tempo, kdy je možné začít sít cukrovou řepu a pokračovat slunečnicí, sójou, kukuřicí a zvládne zasít i řepky.
Novým přírůstkem je dvanáctiřádkový přesný secí stroj Tempo V, který lze uzpůsobit i na osmiřádkový stroj. Může tak sít například jak řepku s roztečí 45 cm tak kukuřici s roztečí 75 cm.

Ve videu je ukázka, jak snadno a bez nářadí lze rozmontovat výsevní jednotku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *