Dobře vyřešený ochranný kryt na adaptér

Německá firma Krone je pověstná svými originálními konstrukčními řešeními. Tak je tomu i u nového ochranného krytu pro adaptéry ke sklizni kukuřice XCollect. Ten je vyvinutý tak, aby se s ním co nejsnáze manipulovalo.

Kryt se využívá při přejezdech s řezačkou. Jakmile se dojede na pole, a je třeba začít sekat, tak není nutné vylézat z kabiny, kryt adaptéru manuálně demontovat a někde v okolí pozemku skladovat. Kryt může být integrován do systému skládání a rozkládání adaptéru XCollect. Takže obsluha řezačky stlačí jen tlačítko v kabině a kryt je následně složen směrem k řezačce tak, že nijak nebrání rozložení adaptéru do pracovní polohy. Tím, že není zapotřebí vystupovat z kabiny za účelem demontáže krytu, a po skončení práce jeho zpětné montáže, se ušetří nejen práce, ale i čas.

A v průběhu sklizně kukuřice přidané komponenty krytu adaptéru nepůsobí nijak rušivě. Také průtok hmoty je zcela plynulý a bezproblémový. A po skončení práce na poli se jak sklopení adaptéru XCollect do transportní polohy, tak i sklopení ochranného krytu odehrávají bez nutnosti vystupování obsluhy ze svého místa v kabině. Vyklopení ochranného krytu je integrováno do systému sklápění adaptéru. Po sklopení adaptéru XCollect do transportní polohy se následně automaticky vyklopí ochranné kryty. Adaptér může být na přání vybaven pomocnou nápravou pro přejezdy, která se spustí automaticky v módu jízdy po silnici rychlostí deseti kilometrů v hodině a odlehčuje přední nápravě sklízecí řezačky BiG X.*

Systém krytu adaptéru firmy Krone byl nominován v soutěži Sima Innovation Awards 2021.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *