Dohled nad stroji odkudkoli

Systém AFS Connect výrobce Case IH umožňuje bezdrátový záznam dat o provozu stroje v reálném čase a kontrolu jeho práce uživatelem. Není přitom zapotřebí využívat citlivá a na ztrátu náchylná paměťová zařízení USB pro přenos dat mezi terminálem traktoru a osobním počítačem anebo laptopem. Nejen z osobního počítače, ale i z aplikace na mobilním telefonu lze odesílat obsluhám do kabiny zprávy, případně lze prostřednictvím Google Maps i nalézt vhodnou cestu. I na mobilním telefonu mohou být kontrolována data o činnosti motoru či poruchová hlášení.

Data, shromážděná v cloudovém úložišti v reálném čase, jsou bezprostředně k dispozici pro provádění analýzy. Bez ohledu na to, kde se zemědělec nachází, může pomocí osobního počítače či mobilního zařízení na tato data dosáhnout, a ověřit si, že je s konkrétním strojem vše v pořádku, a práce probíhá tak, jak bylo naplánováno. Na mapě vidí, kde se stroj právě nachází, jakou práci právě provádí a co dělal dříve. V průběhu prezentace nového systému na tiskových dnech v Rakousku jsme se mohli na obrazovce počítače podívat například na traktory, pracující v Kalifornii.

Kromě toho pomáhá i povědomí o tom, že pokud se vyskytne nějaký problém, bude o tom uživatel systému včas informován. A pokud k tomu dá souhlas, bude informován i obchodník. Díky tomu jsou možné poruchy zjištěny výrazně rychleji a také dříve odstraněny, neboť kontrola strojů dealerem techniky – a pokud možno i dálková diagnóza problému – také znamenají, že dealer včas připraví všechny potřebné náhradní díly pro konkrétní stroj. Tím se zkracují prostoje strojů a snižují náklady.*

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 42.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *