Dojnice nepočkají

Každý stroj strojového parku zemědělského podniku je důležitý, protože každý má svou funkci a zastává určité pracovní operace. Spolehlivost je proto jedním z klíčových požadavků na zemědělskou techniku. Ale přeci jen spolehlivost strojů v živočišné výrobě je ještě o malinko důležitější. Zvířata totiž s krmením, dojením nebo zastýláním nepočkají. Právě díky spolehlivosti nakladače Schäffer 4580 T se v Počátkách rozhodli pro koupi druhého nakladače Schäffer. Tentokrát vybrali model 5680 T.

Nový stroj je vybaven čtyřválcovým motorem Deutz TCD se zdvihovým objemem 2,9 l. Výkon je stejný jako u staršího modelu, tedy 75 koní s tím, že nový stroj již plní nejpřísnější emisní normu StageV. Pojezd je opět hydrostatický s novým systémem elektronické regulace SPT, kdy se pojezd přizpůsobí momentálnímu točivému momentu motoru. Výhodou je pak nižší spotřeba pohonných hmot a nižší provozní náklady. Novinkou hydrostatického pojezdu je rovněž funkce automatického regulace pojezdu HTF, která využívá nový axiální pístový hydromotor a automaticky reguluje pojezdovou rychlost v závislosti na trakci. Oproti standardní výbavě s pojezdovou rychlostí do 20 km/h, se nový nakladač může pohybovat pojezdovou rychlostí až 30 km/h.

Hydraulika je poháněna čerpadlem na přání s vyšším průtokem 74 l/min. K dispozici je též třetí hydraulická funkce ovládaná elektricky z joysticku a elektrické odtlakování hydraulických rychlospojek. Stejně jako u staršího modelu je teleskopické rameno vybaveno kluznými segmenty Ferro-form prodlužujícími životnost. Nový nakladač uzdvihne 2400 kg a rameno dosáhne do výšky 4,7 m.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *