Dokonalé promísení, lepší urovnání

Stejně jako talířové brány Rubin 9, je i nástupce Rubin 10 firmy LEMKEN vynikajícím strojem pro první rychlou celoplošnou podmítku, ale i zpracování porostů meziplodin. Talíře o průměru 645 mm provádí celoplošné podříznutí půdy již od hloubky sedmi centimetrů. Postavení talířů ve vhodném pracovním úhlu přitom zaručuje odpovídající zahlubovací síly a snadné vniknutí do půdy.

Rovněž i nová generace talířových bran značky LEMKEN má samostatně zavěšené talíře. Nicméně jejich systém jištění proti přetížení je přepracovaný. Zajišťuje jej tlačná vinutá pružina, nově doplněná o odpružený tlumič zpětného rázu. Tím je zatížení rámu ještě sníženo. Uložení segmentů jištění proti přetížení je s rámem svařené, čímž je zajištěno, aby si talíře zachovávaly vždy svou nastavenou pracovní polohu. Zároveň mají talíře i své nové, hranaté prokrajování obvodu.

Na intenzitě v mísení půdy a organické hmoty u Rubinu 9 mají svoji zásluhu také dvě sekce nárazového zavlačovače. Rovněž i u nového Rubinu 10 lze tento osvědčený konstrukční prvek nalézt: za první sekcí talířů se nachází sekce prutů nárazového zavlačovače, jenž podporuje drobení půdy a rozděluje ornici spolu s organickou hmotou ve směru jízdy. První řadou talířů zdvižená půda je vržena zpět na povrch pozemku, odkud ji následně zvedají talíře druhé řady. Proud hmoty od talířů druhé řady znovu rozděluje nárazový a nivelační zavlačovač.

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 50.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *