Dopravní a aplikační technika s širokým využitím

Firma Fliegl vystavovala svou dopravní a aplikační techniku v expozici společnosti Agrozet České Budějovice, a. s. V pavilonu P byl tak k vidění zajímavý průřez sortimentem tohoto německého výrobce.

Návěs ASW 271 prezentoval systém vyprazdňování prostřednictvím výtlačného čela. Tím, že se při vykládání hmoty neposouvá těžiště, je návěs stabilní, což je za určitých situací značná výhoda. Vykládka může probíhat i v nízkých budovách či na svazích a její průběh je možné pomocí hydrauliky regulovat. Robustní výtlačné čelo firmy Fliegl pracuje rychle a zároveň tato konstrukce umožňuje připojení různých příslušenství k návěsu: rozmetadla, šnekového dopravníku (pro zrno a řezanku), pásového překládacího dopravníku pro štěpku nebo okopaniny či rozdružovacích válců.

Spolu se šnekovým dopravníkem na řezanku se návěs Fliegl ASW promění v překládací vůz, který dokáže plnit nákladní automobily hmotou od řezačky. V létě je pak možné zadní stěnu zaměnit za provedení s překládacím dopravníkem zrna a odvážet zrno od sklízecích mlátiček. Překládací výkon dosahuje až 450 t/h. A s překládacím pásem PomOver může sloužit návěs Fliegl ASW k odvozu brambor od sklízeče a k jejich nakládce na nákladní automobily.

Fliegl ASW 271 je návěs střední velikosti na tandemovém podvozku. Jeho celková přípustná hmotnost činí 20 000 kg, užitečná hmotnost 13 200 kg. Do své ložné plochy pojme 35 m3 nestlačeného materiálu, zatímco travní píci je možné stlačit a naložit jí až 56 m3.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *