Důstojný nástupce střídá bestseler

„Je to výzva, a opravdu zajímavá činnost, vyvíjet stále nové stroje,“ sdělili zástupci firmy Claas v úvodu své tiskové konference. Akce proběhla nyní oblíbenou digitální formou. V průběhu živého přenosu z moderních prostorů Technoparcu firmy Claas byly krátce a zajímavě prezentovány dvě novinky – kompaktní kolové traktory Arion 400 nové generace a rozšíření v systému Cemos pro traktory.

Pokud se výrobci traktorů podaří vyvinout dobře postavený kompaktní traktor, může si tak značně zvýšit obrat. Protože kompaktní traktor si koupí jak velké, tak i malé zemědělské podniky, kterých je v Evropě velké množství. A Arion 400 firmy třetí generace Claas vydařený byl. Však se ho také ve francouzském výrobním závodě v Le Mans vyrobilo třicet tisíc kusů – v nejrůznějším provedení. Některé prvky výbavy se staly hitem – například ovládání pojezdu i hydraulického systému v jedné multifunkční páce, řazení všech rychlostních stupňů bez použití spojkového pedálu či panoramatická kabina s kompletním výhledem na dráhu zdvihu čelního nakladače. Díky svým vlastnostem našel Arion 400 vhodné využití na loukách, v dopravě, na poli ale i při manipulačních pracích na farmě či spolu s krmným míchacím vozem v ustájeních skotu. Traktor bylo možné vyrobit tak, že měl příznivě malou celkovou výšku.

Nyní firma Claas představila nástupce – novou modelovou řadu traktorů Arion 400. Tou hlavní změnou jsou motory. I přes velký počet prodaných traktorů předcházející řady se neprojevovaly žádné problémy s jejich motory. A proto u svých nových traktorů zůstává firma Claas věrná pohonným jednotkám FPT Industrial, konkrétně čtyřválci se zdvihovým objemem 4,5 l.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *