Dva nové modely řady NewAg XL

Společnost Manitou netřeba představovat a netřeba představovat ani řadu NewAg, která spatřila světlo světa již před několika lety. Svým označením NewAg - Nové zemědělství nebo také Nová éra - poukazuje na revoluci v segmentu zemědělských teleskopických manipulátorů Manitou. Řada se nyní rozrůstá o další dva členy NewAg XL MLT 841 a MLT 1041, kteří se podle tiskové zprávy mohou pyšnit nízkými celkovými náklady na vlastnictví.

Oba modely jsou určeny pro intenzivní práci na velkých farmách nebo v podnicích, jež se zabývají zemědělskými službami. Stavěny jsou na více než 1300 Mh za rok, a ačkoliv mají stejné DNA jako další modely NewAg, přeci jen nabízí ještě větší výkon, pohodlí a produktivitu práce. Manipulátor NewAg XL MLT 841 nabízí kapacitu 4,1 t a výšku zdvihu až 7,6 m. Kapacita u modelu NewAg XL MLT 1041 je stejná, ale břemeno zvedne do výšky až 9,65 m.

Málo hluku a inteligentní odpružení

Teleskopické manipulátory Manitou MLT 841 a 1041 dostaly do vínku jednu z nejtišších kabin na trhu. Hladina hluku v ní je srovnatelná s hladinou hluku kabiny velkých traktorů a číselně vyjádřeno podle tiskové zprávy jde o 69 dB. Hluk je totiž podle společnosti Manitou jedním z faktorů významně snižující pohodlí při práci.

Arnaud Sochas, produktový manažer pro teleskopické manipulátory, vysvětluje: „Naším hlavním cílem je především chránit zdraví uživatelů našich strojů a současně jim poskytovat výkonné a ziskové stroje. Díky vynikajícímu odhlučnění může obsluha pracovat dlouhé hodiny bez únavy spojené s hlukem stroje, a dobře se soustředit na svou práci.“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *