Dva vozy z limitované černé edice

Společnost KRAMPE je na trhu již sto let a k této významné události vyrobila své návěsy Big Body a HalfPipe v limitované edici s elegantním černým nátěrem.

Každý ze sta kusů limitované edice očíslovala od 1 do 100. Do limitované edice byly zařazeny tři modely, a to 25 kusů Krampe Big Body 540C, 25 kusů Krampe Big Body 750 a 50 kusů Krampe Halfpipe 20.

PEKASS a. s. ve Vlašimi obdržela elegantní černý návěs Krampe Big Body 750 Limited Edition ve 2. čtvrtletí. Návěs přijel na pneumatikách Alliance 650/55 R 26,5 a disponoval zadní náběžně řízenou nápravou ADR a odpruženou ojí přes dva silentbloky. Pro komfortní jízdu má celý návěs vzduchově odpružený podvozek, který se při vyklápění sníží. Klasické osvětlení bylo nahrazeno výkonnějšími a spolehlivějšími LED světly, návěs byl vybaven pracovním LED osvětlením v zadní části. Celý vůz má reflexní prvky a LED poziční osvětlení.

Základní objem bez nástavků je 25,1 m3 a náš návěs byl vybaven 80 cm vysokými nástavkami s utěsněním pro obilí, čímž se dosahuje objemu 38,3 m3. Jak jsme již zmínili, celý vůz včetně nástavek byl v saténově tmavě černé.

Krátce poté se do společnosti PEKASS ve Vlašimi dostal další návěs, tentokrát stavební Krampe Halfpipe 20 a byl opět černý z limitované edice.

Stavební návěsy (HP 20) lze vidět u nás například na dostavbě dálnice D3, ale daleko častěji jsou využívány v zahraničí, kde je lze spatřit snad na každé stavbě dálnice, v lomech nebo na místech, kde se vyskytují extrémní podmínky. Stavební návěsy Krampe jsou známy pro jejich kvalitu a výdrž. V poslední době poptávka po těchto návěsech stoupá.

Náš návěs byl obut v pneumatiky Michelin 600/55 R 26.5 X BIB. Podvozek byl kyvadlově zavěšen, s BPW nápravami, které zajišťují výbornou průchodnost a práci v terénních podmínkách. Výškově stavitelná a odpružená oj přes dva silentbloky tlumí veškeré nárazy vznikající v extrémních podmínkách, pro něž je tento návěs vyroben. Tělo korby je z Hardoxu 450 a celková užitná nosnost návěsu je úctyhodných 22 tun. Návěs je možné využít například na převoz sutě, kamení, písku apod. Jelikož se jedná o limitovanou edici, tak je celý návěs ošetřen speciální černou barvou a nechybí ani označení příslušnou číslicí (od 1 do 100). Návěs je vybaven LED osvětlením, a to pozičním, obrysovým i pracovním.

Nutno říci, že o limitovanou edici od Krampe byl enormní zájem, a tak se ani u nás tyto vozy dlouho neohřály. Zákazníci si byli velmi dobře vědomi, že mají kvalitní vozy pro svoji práci v dopravě a ještě se za těmito elegány na silnicích budou mnozí ohlížet.*

Ing. Vít Polák

produktový manažer Krampe

PEKASS a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *