Dvě nové řady českých traktorů

Tradiční český výrobce zemědělské techniky společnost ZETOR TRACTORS a. s. rozšiřuje svou nabídku moderních traktorů o nové modelové řady s označením Zetor Primo a Zetor Compax. Jde o kompaktní stroje, které najdou využití především při letní a zimní údržbě obcí, sportovišť nebo firemních areálů. Společnost Zetor je vyrábí ve spolupráci s jihokorejským koncernem Tong Yang Moolsan Co., Ltd. V těchto dnech již první modely míří ke svým uživatelům.

Kompaktní žací traktor Zetor Primo nabízí perfektní manévrovatelnost, stabilitu a efektivitu při maximálním pracovním zatížení. Je dostupný v bezkabinové verzi s ochranným rámem ROPS. Ověřený motor Yanmar o výkonu 19 k splňuje nejnovější emisní standard Stage V, přitom technicky jednoduchý, tříválcový, kapalinou chlazený motor zaručuje potřebný výkon při nízké hlučnosti a úsporném provozu. Traktor je vybaven hydrostatickou převodovkou se dvěma jízdními rozsahy.

Zetor Compax je kompaktní a všestranný traktor pro profesionály v bezkabinové verzi nebo s kabinou. Je vybaveny spolehlivými motory Yanmar ve výkonovém rozsahu 25 až 37 k, které splňují nejnovější emisní limity Stage V. Kapalinou chlazené tříválcové motory jsou charakteristické klidným chodem a úsporností. K dispozici jsou dva typy převodovek. Modely Compax HT mají hydrostatickou převodovkou se třemi jízdními rozsahy (u modelu Compax HT 25 se dvěma jízdními rozsahy). Toto řešení umožňuje snadné ovládání pomocí dvou pedálů vpřed a vzad. Traktory Compax CL jsou sériově vybaveny synchronizovanou převodovkou 12/12 se třemi rozsahy (Compax CL 25 je vybaven převodovkou se dvěma jízdními rozsahy 6/2).*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 44.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *