Dvojice vyhlášených nakladačů

Z nabídky společnosti PEKASS byly během polního dne v Dlouhé Lhotě předvedeny při práci kloubový nakladač JCB 437 HT Agri s rozhrnovačem siláže Kame a teleskopický manipulátor JCB 560-80 Agri Pro s kleštěmi na balíky. O nakladače JCB je mezi zemědělci stále větší zájem, a to nejen pro jejich technickou vyspělost, ale také s ohledem na dokonalé servisní zázemí a snadnou dostupnost náhradních dílů.

Kloubový nakladač JCB 437 HT Agri patří s modelem JCB 427 HT Agri k nejoblíbenějším nakladačům na českém trhu. Je konstruovaný ryze do zemědělských podmínek, čemuž odpovídá jeho hmotnost, nosnost a kinematika HT se dvěma zdvihovými válci, která je v zemědělství výhodnější než stroje s jednou pístnicí. Obsluha má mnohem lepší výhled na pracovní nářadí, manipulace s materiálem je velice přesná a efektivní.

Práci kloubového nakladače v zemědělských provozech často supluje největší model z rodiny teleskopických manipulátorů JCB 560-80 Agri Pro. Pro tento stroj o hmotnosti 10,7 t, nosnosti 6 t a s výškou zdvihu 8 m jsou příznačné vysoký výkon, velká produktivita, špičkové jízdní vlastnosti, ať už ohromná mobilita či neuvěřitelná trakce, minimální ztráty výkonu a úspora paliva. Uvedené přednosti zaručuje především patentovaný unikátní systém duální převodovky, kterou JCB spustilo do sériové výroby v roce 2016. Jedinečná převodovka DualTech VT kombinuje hydrostatický pohon a hydrodynamickou převodovku Powershift.*

Více si můžete přečíst v Zemědělci č. 33.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *