Efektivní spojení dvou strojů

Firma LEMKEN se v roce 2019 pochlubila zajímavou novinkou - přesným secím strojem Azurit ve spojení s vozem na hnojivo Solitair 12 SW. Toto praktické řešení vzešlo z myšlenky odpojení výsevní lišty sólových secích strojů Solitair 12, kdy se získá velkokapacitní zásobník na hnojivo. A do tříbodového závěsu zásobníku je pak možné agregovat přesný secí stroj Azurit.

Azurit může být buď nasazován v provozu sólo, anebo pak v agregaci s pneumatickým secím strojem Solitair 25. Polonesená provedení secího stroje Solitair 25 nesou v přední části jeden z pěti typů půdozpracujících strojů LEMKEN, čímž se otevírají značné možnosti volby vhodného stroje podle potřeby. A třetí možností agregace Azuritu firmy LEMKEN je od roku 2019 právě vůz Solitair 12 SW.

Jedná se o podvozek s velkokapacitním zásobníkem, převzatý z pneumatických secích strojů Solitair 12. Na rozdíl od nich ale plní funkci uložení zásoby minerálního hnojiva, kterého pojme celých 5800 l. Díky tomu se frekvence zastávek kvůli doplňování hnojiva a tím i podíl neproduktivních časů na práci značně zredukuje, a se secím strojem Azurit je možné za den založit porost až na šedesáti hektarech. Na rozdíl však od agregace se secím strojem Solitair 25 není u zásobníku Solitair 12 SW připojený stroj pro souběžné zpracování půdy, které je tak třeba provést v samostatné operaci.

Na velkých zemědělských podnicích, pro které je nová agregace také určena, bývá samostatná příprava půdy před setím prostřednictvím širokozáběrových kompaktorů ve spojení s pásovými tahači stejně stále více samozřejmostí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *