Evropské demo tour u hradu Kámen

Evropské demo tour nového samojízdného postřikovače Kverneland iXdrive S6 mělo na začátku září zastávku na polním letišti v Kameni nedaleko tamního hradu. Tento stroj určený profesionálním zemědělcům představila svým obchodním partnerům společnost KVERNELAND GROUP CZECH. iXdrive S6 je přesný a spolehlivý postřikovač, který umožňuje aplikovat pesticidy či hnojiva ve správný čas na správné místo. Jeho charakteristickými znaky jsou kvalita, produktivita a velký výkon.

„Každá plodina si zaslouží tu nejlepší péči a nový samojízdný postřikovač Kverneland iXdrive S6 tento požadavek zaručuje,“ říká Ing. Petr Pešek, produktový manažer společnosti KVERNELAND GROUP CZECH pro stroje na ochranu a výživu rostlin. „Počítá a pracuje s každou kapkou postřikové jíchy, což garantuje přesnou, účinnou a efektivní aplikaci, která je navíc snadná a ohleduplná k životnímu prostředí. Což je dnes pro každého uživatele velice důležité.“

Společnost Kverneland přichází se dvěma modely nových samojízdných postřikovačů iXdrive S6. Jednak se základním modelem iXdrive HP a jednak se typem iXdrive HP ECODRIVE s novými vlastnostmi, zejména se zvýšeným výkonem motoru a sníženými otáčkami při přepravě. Oba modely mají již v základu ramena s vysokotlakou cirkulací postřikové jíchy a individuálním ovládáním trysek iXflow-e.

U základní verze iXdrive HP se o pohon starají nové šestiválcové vznětové motory John Deere o výkonu 250 nebo 300 k splňující evropskou normu Stage V a nové čtyřstupňové hydromotory v kolech s pracovním rozsahem 0 až 25 km/h, nebo silničním rozsahem až 40 km/h. Systém hydropohonu umožňuje podle Petra Peška plynulou změnu rychlosti a díky zvýšené účinnosti i menší otáčky motoru, což vede k efektivnějšímu využití dostupného výkonu. Model iXdrive HP ECODRIVE je vybaven motorem o výkonu 300 koní. Tato verze vyniká sníženými otáčkami motoru 1350 ot./min. při přepravní rychlosti 40 km/h a má i jiný systém ovládání při přepravě. Otáčky motoru se automaticky sníží a v případě potřeby opět zvýší, výsledkem je nižší spotřeba paliva při přepravě a vyšší komfort obsluhy. K dispozici jsou tři velikosti nádrží o objemu 4250, 5200 a 6150 litrů, ale také tři různé kombinace světlé výšky a rozchodu kol.

Více se o novém postřikovači dočtete v Zemědělci č. 38. Také si ho budete moci prohlédnout během Dne Zemědělce v Kameni, který se koná 15. a 16. září.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *