Experti na všechny práce

Rakouský výrobce Steyr je tradičně silný v kompaktní kategorii. Novým přírůstkem je řada čtyř modelů kompaktních traktorů Expert CVT. Traktory Steyr CVT Expert nemají ani rámovou, ani polorámovou konstrukci; držák přední nápravy je uchycen přímo k olejové vaně motoru. Poháněné jsou čtyřválcovým motorem FPT o objemu 4,5 l.

Díky konstrukci traktoru se dosahuje velkého maximálního rejdu předních kol a malého poloměru otáčení.

V oblasti podvozku má nový Expert CVT hodně společného s dosavadní řadou Steyr Multi. Může být obouván do pneumatik shodného rozměru, tedy o průměru ráfku až 38 palců na zadní nápravě a až 28 palců na nápravě přední. Taktéž odpružení přední nápravy je shodné. Nicméně Expert CVT disponuje o pět centimetrů delším rozvorem náprav a přední náprava je zesílená.

Za zmínku stojí nová varianta kabiny s panoramatickým oknem. Čelní sklo přechází do střešního okna jen se slabou lávkou, čímž je obsluze poskytován nerušený výhled dopředu a zároveň nahoru do pracovního prostoru. To je velkou výhodou při práci s čelním nakladačem anebo například při práci s rampovačem při manipulaci s kulatinou nebo s klestem. K pohodlí při práci přispívá také odpružení kabiny.

Další variantou je tzv. snížená kabina, s níž se traktor hodí k práci v budovách se sníženou průjezdní výškou. Třetí varianta tzv. vysoké kabiny nabízí možnost bezpečného integrování plného počtu LED pracovních světlometů.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *