Expozice s oceněnou novinkou

Česká firma Agrio byla založena v roce 1993. Od té doby se specializuje na výrobu postřikovačů. Dnes nabízí kompletní řadu nesených, návěsných, nástavbových a samojízdných postřikovačů. Přibližně polovina její produkce směřuje na náročný německý trh. Postřikovače Agrio mají své majitele ale i v jiných zemích, například v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, na Ukrajině, v Litvě, Lotyšsku, Švédsku, Srbsku, Rumunsku, Rakousku nebo Kazachstánu. Předností postřikovačů z jihu Čech je především spolehlivost, robustnost konstrukce a snadné ovládání.

Do Nabočan přivezla společnost Agrio tři exponáty. Byly jimi tažený postřikovač Mamut, který zapůjčila pro potřeby výstavy zemědělská společnost Zdobnice, a. s., drenážní čistič Professional, jenž dokáže velmi efektivně čistit zanesené a nefunkční drenážní potrubí a také nový ekomixer Comfort Fill, jenž získal prestižní cenu na letošním brněnském veletrhu Techagro. A protože jde o nový výrobek, popišme si jej trochu podrobněji.

Ekomixer Comfort Fill s bezodkapovou rychlospojkou Easy Flow zajistí lepší oplach stěn a díky bezodkapové rychlospojce EasyFlow může obsluha naplnit nádrž koncentrovanými přípravky z kanystrů a kanystry vypláchnout čistou vodou naprosto bezpečně, bez rizika kontaktu s chemickou látkou. Nový ekomixer je v Německu do poloviny července na testování. Toto testování probíhá po dobu jednoho roku na přibližně stovce postřikovačů.

Ekomixer s rychlospojkou EasyFlow oceněný na letošní výstavě Techagro umožňuje tedy, jak jsme již zmínili, nalévat do postřikovače jednotlivé chemické přípravky bez rizika, že se dostanou do kontaktu s lidskou pokožkou. A jak to vypadá v praxi? Obsluha namontuje na kanystr speciální uzávěr a takto připravenou nádobu nasadí na rychlospojku EasyFlow. Jednoduché a efektivní. Celé zařízení je vyrobeno ve spolupráci s firmami Agrotop (výrobcem trysek) a Bayer (výrobcem chemie).

Společnost Agrio se na montáž tohoto zařízení připravila a již prakticky půl roku vybavuje nové postřikovače přípravou (novým ekomixerem) na budoucí montáž bezodkapové rychlospojky. Dodatečná úprava bude jednoduchá a bude obnášet výměnu víčka nádržky za zařízení EasyFlow a propojení jednou hadicí. Podle zpráv z Německa by mělo být nové zařízení k dispozici zemědělcům v druhé polovině letošního roku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *