Fastrac letos přichází s inovacemi!

S novou emisní normou stupně V nepřichází pouze povinnost snížení emisí a s tím spojená implementace DPF filtru do motoru Agco Power. JCB s nástupem „nových motorů“ přišlo i s dalšími inovacemi přívětivými pro uživatele.

Toto jsou hlavní inovace, které jste již mohli fyzicky vidět v listopadu na zemědělské výstavě Agritechnica v Hannoveru:

Nový Stage V motor splňující nejnovější emisní normy

Implementaci DPF filtru vyřešilo JCB elegantně a to tak, že ho zakomponovalo do plastového krytu pod výfukovým potrubím. Díky tomu je ze stroje stále bezkonkurenční výhled a filtr nijak neovlivňuje pracovní nasazení. Jeho vypalování ve většině případů ani nezaznamenáte, protože se bude provádět při pravidelných servisních prohlídkách!

Prodloužení servisního intervalu na 600 pracovních hodin

Tímto krokem dochází k úsporám majitele stroje oproti většině konvenčních traktorů, jež mají intervaly 500 hodin.

Nové, robustnější nápravy zvyšující možnost zatížení stroje

Jednou z nejzásadnějších změn jsou nápravy. Obě prošly změnou. Díky ní došlo k výraznému navýšení kapacity jejich zatížení. Nově je možné zatížit přední nápravu 8000 kg oproti předešlým 6000 kg a nápravu zadní 10 000 kg oproti předešlým 7500 kg! V obou případech to představuje nárůst 33 % oproti předchozím.

Vyšší maximální hmotnost

Nejvyšší povolená hmotnost stroje pro provoz na pozemních komunikacích vzrostla na 14 500 kg. Při práci na poli je ale podle výše uvedených inovací na nápravách možné dosahovat mnohem vyššího zatížení.

Vyšší výkon hydraulického čerpadla

Díky výměně hydraulického čerpadla došlo rovněž k výraznému navýšení kapacity celého systému, a to o 35 % oproti současnosti – na 200 l/min.

Další menší změny

JCB mimo jiné provedlo další menší změny na stroji jako například úpravu softwaru převodovky, a tím snížení volnoběhu stroje. Díky tomu traktor mnohem citlivěji reaguje na plyn a jeho ovládání. V nejnižších rychlostech je mnohem komfortnější než doposud. Dále došlo k rozšíření portfolia pneumatik a závěsů. Jeden z nových Stage V traktorů bude exkluzivně k vidění na největší výstavě zemědělských strojů v ČR – Techagru Brno. Pokud se chcete dozvědět více, určitě navštivte naši expozici. Budou se na vás těšit zaškolení zástupci společnosti, kteří vám rádi veškeré vaše dotazy zodpovědí.

S inovacemi letos přijde na trh i Fastrac 8000

V 1. polovině roku 2020 nastoupí na trh rovněž traktory Fastrac řady 8000 Stage V. Zde se bude rovněž shodovat úprava motoru s řadou 4000 – tedy implementace DPF filtru. JCB ale navíc přidalo nové dvojčinné odpružení obou náprav již známé z řady 4000, ale mnohem robustnější. Díky této úpravě se můžeme těšit na výrazně vyšší maximální možnou hmotnost stroje, větší pohodlí při práci a více funkcí podvozku, jako tomu je u menších traktorů.

Ing. Lukáš Kašpar

PEKASS a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *