Fendt sklízel při udělování cen AE50

V USA se pravidelně koná udílení cen za nejinovativnější produkty. Pro německého výrobce Fendt je rok 2021 mimořádně úspěšný. Americká společnost zemědělských a biologických inženýrů (ASABE) udělila hned šestici produktů Fendt renomované ocenění „AE50 Award“. A jakoby toho ještě nebylo dost, obdržel druhého března ještě systém DynaFlex AutoDock cenu Davidson Prize, která byla udělena pouze třem nejvýznamnějším inovacím.

Také udílení ocenění proběhlo v letošním roce virtuálně. A firma Fendt má oceněné rovnou dvě modelové řady svých traktorů – Fendt 700 Vario a Fendt 1100 Vario MT. Oba dva traktory spojuje nejen lakování do shodných barev, ale také výkonnost, vysoká úroveň komfortu a nejnovější technologie. Americkým farmářům byly obě modelové řady představeny v pozdním létě 2020 v rámci virtuální show.

Nové traktory řady 700 Vario nabízí nový koncept ovládání FendtONE, který díky velkým výměrám orné půdy v zámoří bude mít ještě významnější uplatnění. A pro severoamerický trh lze také upravit rozchod těchto traktorů, které lze následně využívat pro kultivační práce v porostech širokořádkových plodin.

A se svými pásovými traktory je Fendt v zámoří stále úspěšnější: Fendt 1167 Vario MT představuje v současnosti nejvýkonnější pásový traktor s automatickou plynulou převodovkou na světě. Zároveň se tahače série Fendt 1100 Vario MT umí i automaticky otáčet na souvratích – díky systému Fendt VariotronicTI Turn Assistant, který je již samozřejmou součástí systému souvraťové automatiky Variotronic Teach In.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *