Finské mlátičky od A až do Z

Za sklízecími mlátičkami Sampo vyrazila před časem do finského městečka Pori skupina českých farmářů a obchodních zástupců společnosti P & L Biskupice, která je dodává na český trh. Účastníci si prohlédli výrobní závod, seznámili se s historií firmy Sampo Rosenlew a načerpali mnoho informací o sklízecích mlátičkách, jejich seřízení a údržbě.

Mlátičky Sampo si oblíbili nejen menší farmáři, ale do strojového parku je zařazují také střední či větší zemědělské podniky. Ač jde o lehké a jednoduché stroje, jsou vybaveny moderními technologiemi.

„U sklízecích mlátiček Sampo Comia oceňují uživatelé jejich jednoduchost, preciznost, spolehlivost, snadnou údržbu a čištění, stejně jako vyjímatelná síta, spádové desky a dna vytřásadel z nerezové oceli,“ říká Marek Psota ze společnosti P & L. „Navzdory vysoké efektivitě je ale mláticí buben šetrný k obilí a velké množství servisních bodů umožňuje jednoduchý přístup ke všem důležitým místům. Ve Finsku je podstatně kratší vegetační období, a proto si mlátičky Sampo poradí i s vlhčím materiálem a spolehlivě oddělují zrno od plev. Díky svým kompaktním rozměrům a malé hmotnosti se velmi dobře vypořádávají s podmáčeným terénem a i v takto náročných podmínkách poskytují čistý výsledek mlácení. S možností uzávěrky předního diferenciálu a pohonu všech čtyř kol jsou mnohdy jediným strojem, který se může zakousnout do zralého porostu.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 28.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *